Savivaldybės butų daugėja

Savivaldybės butų daugėja / Buvusiuose vaikų globos namuose įrengti socialiniai būstai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Nuo šios vasaros Ukmergėje gerokai padaugės naujų socialinių būstų ir tarnybinių butų. Pasinaudojus ES parama baigiami įrengti butai buvusių vaikų globos namų pastato dalyje. Neseniai priimtas sprendimas dėl dar vieno namo modernizavimo, įrengiant jame butus.

Dalies Vilniaus g. 87 buvusių Ukmergės vaikų globos namų pastato rekonstrukcijai pasibaigus čia bus įrengti 39  būstai, kuriuose apsigyvens socialinių būstų ir tarnybinių butų laukiantys ukmergiškiai.

35 butus nutarta nuomoti socialinio būsto nuomos sąlygomis, o 4 – savivaldybės būsto nuomos sąlygomis.

Savivaldybės tarnybinių gyvenamųjų patalpų fonde nuo šiol iš viso 10 dviejų ir trijų kambarių butų. 6 iš jų – Dariaus ir Girėno gatvės 30 name, 4 – naujai įrengtame Vilniaus g. 87 name.

Dar vieno namo, kurį renovavus bus įrengti socialiniai būstai ir tarnybiniai butai, ateitis suplanuota.

Ateinančių trejų metų rajono biudžete tarybos sprendimu nutarta numatyti lėšų pastato Linų gatvėje 6 modernizavimui. Čia planuojama įrengti daugiau kaip 20 butų. Juos savivaldybė skirtų socialinio būsto eilėje laukiantiems asmenims ar panaudotų kaip tarnybinius butus.

Šis pastatas kadais priklausė Užupio pagrindinei mokyklai – čia buvo jos bendrabutis, o vėliau įrengtos mokomosios klasės.

Tokio poreikio nebelikus, prieš ketverius metus pastatą perėmė savivaldybė. Parengus reikiamus dokumentus buvo bandyta jį parduoti aukcione. Tačiau nesėkmingai. Vėliau rajono vadovai apsigalvojo ir nutarė daugiabutį pasilikti savo reikmėms – įrengti socialinius būstus.

Dabar priimtas sprendimas dalyvaujant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje atlikti jo renovaciją: renovuoti šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemą, vandentiekį ir kanalizaciją. Taip pat bus apšiltinamas stogas, sienos ir cokolis, įrengiami saulės kolektoriai karšto vandens ruošimui.

Vidaus patalpų remontas ir įrengimas negali būti finansuojami iš daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos, todėl šiuos darbus planuojama atlikti savivaldybės ar kitomis lėšomis.

Paskaičiuota, kad 1597,14 kv. m pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbams reikės apie 590 tūkst., o vidaus įrengimo – apie 500 tūkst. Eur.

Šiuo metu Ukmergės rajone socialinio būsto laukia 91 šeima.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *