Savivaldybės tarybos nario mandato atsisakė

Savivaldybės tarybos nario mandato atsisakė /

Ukmergėje savivaldybės tarybos sudėtis nežymiai keisis nuo tos, kuri buvo sudėliota rinkėjų valia.

  Į Ukmergės rajono savivaldybės tarybą išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Juozas Varžgalys šio mandato atsisakė – praėjusią savaitę Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė atsisakymą eiti savivaldybės tarybos nario pareigas. Antraip jis negalėtų būti Seimo nariu, nes šios pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis, taip pat ir savivaldybių institucijose.

J.Varžgalio vietą savivaldybės taryboje užims Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąraše žemiau buvęs Algirdas Kopūstas.

Tiesa, ir be šios permainos sudėtis dar gali būti ne galutinė, nes iš šio tautos išrinktųjų sąrašo kai kas gali būti pakviestas dirbti į savivaldybės administracijos komandą.

VRK jau paskelbė preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Ukmergėje pirmasis posėdis numatytas balandžio 18 d. 10 val.

Rinkimų kodeksas numato, kad pirmojo posėdžio metu savivaldybės nariai ir meras duoda priesaiką ir jiems yra įteikiami savivaldybės tarybos narių pažymėjimai. Pažymėjimus įteikia tos konkrečios savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

VRK duomenimis, savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pakartotinio balsavimo metu balsuoti atvyko 45,82 proc. rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiame rinkimų ture turinčių rinkėjų skaičiaus.

VRK duomenys rodo, kad aktyviausiai savivaldybių tarybų narius ir merus rinko 75-erių metų amžiaus ir vyresni rinkėjai. Jų į rinkimus atėjo 55,13 proc. nuo balsavimo teisę turinčių šios amžiaus grupės rinkėjų. Lyginant su 2019 m. savivaldos rinkimų II turu, šios aktyviausios rinkėjų grupės aktyvumas padidėjo beveik 3 proc.

Mažiausiai aktyvi grupė yra 18–24 m. amžiaus rinkėjai – jų prie balsadėžių atėjo kiek daugiau nei 30 proc. nuo balsavimo teisę turinčių šios amžiaus grupės rinkėjų. Tačiau VRK duomenys rodo, kad su kiekvienais rinkimais jaunųjų rinkėjų aktyvumo rodiklis nuosekliai didėja. 2019-ųjų savivaldos rinkimų II ture balsavo 26,5 proc. šios amžiaus grupės rinkėjų.

Aktyviausiai šiais metais II rinkimų ture balsavo Pagėgių (62,13 proc.), Alytaus rajono (59,93 proc.), Lazdijų rajono (56,01 proc.), Šilalės rajono (55,19 proc.) ir Ignalinos rajono (54,90 proc.) rinkėjai.

Pasyviausi buvo Panevėžio rajono (27,61 proc.), Šiaulių rajono (27,89 proc.), Kelmės rajono (33,32 proc.), Klaipėdos rajono (33,44 proc.) ir Mažeikių rajono (36,18 proc.) rinkėjai.

Ukmergėje balsavo 41,72 proc. rinkėjų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *