Seminare – apie ES, Lietuvos pasiekimus ir perspektyvas

Seminare – apie ES

Gegužės 1-ąją minime Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną. Šiemet sukanka jau 15 metų nuo šio šaliai svarbaus įvykio.

Artėjant sukakčiai Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybė drauge su Lietuvos žurnalistų sąjunga surengė seminarą regioninės žiniasklaidos atstovams „Lietuva Europos Sąjungoje: pasiekimai ir perspektyvos“.

Susitikime „Europa kryžkelėje: ar neiškrisime iš vežimo?“ užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad per visus praėjusius metus iš ES Lietuva sulaukė per 10 milijardų eurų paramos. Be to, gavome kitą neįkainojamą duotybę – asmens judėjimo laisvę.

Ekonomistai paskaičiavo, kad mūsų šalies vieno į ES biudžetą įdėto euro grąža – keturi eurai. Nesame šalis donorė, tad ligi šiol naudojamės turtingesnių kaimynių parama. Tačiau artėja periodas, kai parama mažės ir taps gerokai kuklesnė. 

Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė kalbėjo apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus, ko iš jų galima tikėtis. Dalijosi įžvalgomis, kad vis garsiau pasireiškiančios euroskeptiškos jėgos nesugeba vienytis. Paragino deramai įvertinti šių rinkimų svarbą. Turime 11 europarlamentarų, tad dera labai apgalvotai priimti sprendimą, kokius politikus rinkti į šiuos postus.  

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius kalbėjo apie „Brexitą“ ir tai, kas Europos laukia po jo. Mano, kad viskas dar yra įmanoma, net ir išėjimo proceso sustabdymas.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala neseniai visuomenę nustebino itin didelio populiarumo sulaukusia knyga „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“. Pasak svečio, knygos populiarumas pažymi, kad ši tema nėra nuobodi, o atvirkščiai – aktuali ir dominanti daugelį žmonių.

Apie žiniasklaidos vartojimą informacinio triukšmo pasaulyje seminare kalbėjo viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas ir BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis, apie Lietuvos regionus ir geresnių laikų viltį – Vilniaus universiteto partnerystės docentas Tautvydas Marčiulaitis.

Susirinkusiesiems pristatytas leidinys „Žmonės, kurie saugo Europą“. Dalyvavo jos herojai: „Carito“ užsieniečių integracijos programos vadovė, Gintarė Skuodytė ir Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektorius Dovydas Mazaliauskas.

Savo pastebėjimais dalijosi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus ir tai, ką svarbu žinoti, kalbėjo Europos Parlamento biuro Lietuvoje atstovai, Europos išorės veiksmų tarnybos Rytų strateginės komunikacijos grupės atstovė Raimonda Miglinaitė bei politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ atstovai.

Dvi dienas trukusiame seminare dalyvavo gausus būrys – per 60 dalyvių, dirbančių šalies miestų ir rajonų leidiniuose.

Jiems buvo surengtos ekskursijos į LRT, Delfi.lt, BNS ir 15min.lt redakcijas bei galimybė susipažinti su nacionalinės žiniasklaidos kolegų darbu.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Lietuvos pasiekimus ir perspektyvas / Seminaro dalyviai ir svečiai.

Lietuvos pasiekimus ir perspektyvas / Seminaro dalyviai ir svečiai.

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *