Senais kioskais planuoja atsikratyti

Senais kioskais planuoja atsikratyti / Gedimino Nemunaičio nuotr. Vytauto gatvėje stovi keletas kioskų.

Ukmergėje senų kioskų likę nedaug, bet ateityje gali ir visai nelikti. Rajono valdžia ir jais planuoja atsikratyti, o tai padaryti įpareigos savininkus.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas sakė, kad inventorizacijos, kiek tiksliai senų kioskų likę mieste, nedarė, tačiau, jo žiniomis, tebestovi apie dešimt. Bene daugiausia į akis krintančių „senukų“ likę Dukstynos mikrorajone. Kitame miesto gale, Pivonijos mikrorajone, dalis jų pašalinta tvarkant aikštę.

„Seni kioskai gadina miesto įvaizdį. Tokių skundų sulaukiame iš gyventojų. Ypač užkliūna Vytauto gatvėje esantys kioskai“, – kalbėjo direktorius.

Pasak direktoriaus, senus kioskus savininkai turėtų išgabenti patys savo lėšomis. Kas to nepadarys, statinius pašalins savivaldybė, nupirkdama paslaugą, o sąskaitą už ją pateiks savininkams. Tačiau terminas, iki kada reikėtų suskubti kioskus išgabenti iš miesto, dar nenustatytas.

D.Varnas sakė, kad kioskų klausimas buvo pradėtas spręsti jau prieš kurį laiką, bet COVID-19 pandemija nukreipė dėmesį kitur. Atslūgus įtampai dėl pandemijos, prasidėjo karas Ukrainoje. Tad kioskai dvejus metus galėjo nekliudomi gyventi savo gyvenimą. Dabar vėl grįžtama prie šio klausimo.

Direktorius informavo, kad norintieji už savo lėšas gali pasistatyti naujus kioskus. Sakė, kad nemažai kioskų savininkų jau kreipėsi į savivaldybę dėl pavyzdžio. Pasak jo, apie kompensavimą naujų kioskų pastatymui nesvarstyta, tačiau numatyta, kaip jie turėtų atrodyti. Savivaldybės architektas domėjosi pavyzdžiais kituose miestuose. Atrinkti du variantai, iš kurių rinktis ir bus siūloma kioskų savininkams.

Tačiau, ar smulkūs verslininkai norės investuoti, ypač šiuo sudėtingu laikotarpiu, ar tai jiems apsimokės, dar nežinia.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *