Siekiama pensijas didinti nuosekliai

Siekiama pensijas didinti nuosekliai / Siekiama pensijas didinti nuosekliai

Spaudos konferencijoje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatė planus kitąmet didinti pensiją. Pasak ministrės, siekiant pensijas didinti nuosekliai, nuo kitų metų liepos 1 d. jos turėtų didėti vidutiniškai 6 procentais, vidutinė pensija galėtų didėti apie 16 eurų.

Šalies ekonominė situacija, pasak jos, šiuo metu yra gera, mūsų šalis pagal augimo rodiklius yra tarp pirmaujančių Europoje, tačiau pensijų srityje Lietuva nėra tarp lyderių, todėl susiklosčius palankioms ekonominėms sąlygoms būtina nuosekliai didinti pensijas.

Pabedinskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad Seimui priėmus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą dėl pensijų indeksavimo, nuo 2017 m. pensijos būtų automatiškai peržiūrimos kasmet ir didinamos priklausomai nuo Darbo užmokesčio fondo augimo.

Ministrė pabrėžė, jog įtakos pensijų didinimui turi ne tik pastaruoju metu didėjantis dirbančių žmonių skaičius, darbo užmokesčio didėjimas, gerėjanti situacija pensijų socialinio draudimo srityje, bet ir tai, kad ekonomikos sunkmečiu sumažintų pensijų kompensavimas vykdomas ne iš „Sodros“, bet iš valstybės biudžeto lėšų.

Ministrė akcentavo, kad šiam pensijų kėlimui iš „Sodros“ biudžeto reikėtų 75 mln. eurų, o iš valstybės biudžeto – 10 mln. eurų.

Šiemet ketinama surinkti 2,71 mlrd. eurų pensijų socialinio draudimo įmokų. Skaičiuojama, kad daugiau kaip 800 tūkst. pensijų gavėjų bus išmokėta 2,659 mlrd. eurų.

Kitąmet planuojama surinkti 2,799 mlrd. eurų pensijų socialinio draudimo įmokų, o išlaidoms būtų skirta 2,756 mlrd. eurų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *