SIP namo statyba – šilta, sandari ir greita

Autorius Ukmergės žinios

Didžiausia šių dienų individualių namų statytojų siekiamybė – greitai pastatomas, šiltas, ekonomiškas, mažai šilumos energijos  naudojantis namas. Visus šiuo tikslus realizuoja SIP namas. Kas tai yra ir kuo jis ypatingas?

Jeigu Google paieškos langelyje  įrašysite SIP namo statyba, lietuvių kalba jums pateiks kelias dešimtis įmonių, kurios užsiima skydinių namų iš SIP statyba. O anglų kalba jų bus šimtai, jei ne tūkstančiai. Prieš dešimtmetį SIP namų statyba Lietuvoje buvo egzotika, juos statė vos viena kita įmonė. Tad jeigu jų atsirado tiek daug, vadinasi, tai patrauklus ir pasiteisinęs statybos būdas. SIP namų privalumai dažniausiai perduodami iš lūpų į lūpas jau pasistačiusių tokius namus. Vakarų Europoje, ypač Skandinavijos šalyse, šis statybos būdas žinomas ir naudojamas jau labai seniai. 

SIP (Structural Insulated Panel)  – struktūrinė izoliacinė plokštė arba struktūrinis skydas –  tai  trisluoksnis statybinis skydas, sudarytas iš polistireninio putplasčio (baltojo arba pilkojo neoporo) sluoksnio iš abiejų pusių uždengto OSB arba cemento drožlių plokšte. Visa esmė ta, kad skydai tikslių matmenų, paruošiami gamykloje, statybos vietoje greitai sumontuojami, daugeliu atvejų nereikalingas išorinis sienų šiltinimas. Klasikinių standartinių skydų plotis yra apie 1,2 m, jie tvirtinami prie medinių statramsčių, sudarančių namo karkasą. Tačiau tokiems skydams surinkti statybos vietoje reikalinga kėlimo technika, mediniai statramsčiai sukuria nemenkus šilumos tiltelius, sudėtinga užtikrinti sienų stabilumą. 

Vieni iš Lietuvos SIP namų gamintojų gerokai patobulino SIP statybą, savo naujos technologijos SIP skydus pavadinę ShellBau plokštėmis. 

SIP namo statyba iš ShellBau plokščių supaprastinta iki maksimumo, bet padidintas konstrukcijos energinis efektyvumas, sandarumas, stabilumas. ShellBau plokštės  struktūra tokia pat kaip ir tradicinių SIP skydų, bet ji skiriasi savo konstrukcija,  išmatavimais ir montavimo būdu. ShellBau plokščių matmenys yra: plotis – 60 cm, aukštis – 3 metrai storis nuo 20 iki 50 cm, priklausomai nuo pasirinkto putplasčio storio. Mažesnių išmatavimų plokštės lengvesnės, surenkamos rankiniu būdu.

Naujos technologijos plokštėse polistireninis putplastis gamykloje įpresuojamas tarp cemento drožlių plokščių ne iki kraštų, paliekama vietos įsprausti apšiltintoms dvitėjėms sijoms, kurios sudaro karkasą.

ShellBau SIP skydas. Spauskite saugią nuorodą SIP namas ir išsamiau susipažinsite su SIP namo statybos detalėmis.

Naujos kartos SIP plokštėse polistireninis putplastis gamykloje įpresuojamas tarp cemento drožlių plokščių ne iki kraštų, paliekama vietos įsprausti apšiltintoms dvitėjėms sijoms, kurios sudaro karkasą. Montavimas vyksta paeiliui tvirtinant putplasčiu apšiltintas dvitėjes sijas ir plokštes. Vertikalios dvitėjės sijos atlaiko didesnes apkrovas nei mediniai statramsčiai, be to, ShellBau sistemoje jos yra apšiltintos iš abiejų pusių. Jeigu lygintume su karkasine statyba, tai reiškia, kad namo karkasas ir šiltesnis, ir stabilesnis.

Apšiltinta dvitėjė sija ir SIP ShellBau sienos konstrukcija: 1 – SIP plokštė, 2 – apšiltinta dvitėjinė sija. Gamintojai SIP namo statybos būdą lygina su Lego konstruktoriumi, sienos surenkamos panašiu principu.

SIP namo energinį efektyvumą garantuoja konstrukcija, daug paprasčiau pasiekti A++ energinę klasę.  ShellBau plokštės iš išorės prie medinių sijų flanšo dar tvirtinamos savisriegiais arba vinimis, siūlės tarp atskirų plokščių užpildomos hermetizuojančiu silikonu, čia svarbu, kad medinių dvitėjų sijų flanšo nepasiektų drėgmė. Kampinės plokštės iš anksto sujungiamos gamykloje, kad statybvietėje nereiktų to daryti.

Teigiamas SIP namo statybos iš ShellBau plokščių aspektas yra tas, kad iš esmės namo dėžutei pastatyti naudojamos vos dvi medžiagos –  polistireninis putplastis, OSB arba cemento drožlių plokštės ir vienas gaminys – dvitėjės sijos. Nėra daugybės medžiagų mišinio, likučių, statyba sausa. Savo ruožtu tai lemia, kad naujos statybos name nebus statybinės drėgmės, kuri, pavyzdžiui, iš mūro šalinasi metus ir ilgiau. 

Antras aspektas  tas, kad visi SIP namo statybos darbai labai paprasti, nereikalaujantys didelės kvalifikacijos – savisriegiui įsukti ir siūlėms užsandarinti mokslų baigti nereikia, juolab, kad apgalvoti visi mazgai, sujungimai.

SIP ShellBau plokščių namo pamatai gali būti poliniai, tokiu atveju naudojamos grindinės ShellBau plokštės ir išlyginamasis betono sluoksnis. ShellBau kūrėjai rekomenduoja rinktis plokštuminius pamatus, kuomet gruntas izoliuojamas polistireniniu putplasčiu, liejamas betono sluoksnis, kuriame patogu išvedžioti šildomų grindų vamzdyną. Be to, plokštuminiai pamatai tinka ant silpnesnio grunto.

Langai ir durys SIP name įstatomi į šiltinimo sluoksnį, tai irgi prisideda prie energinio efektyvumo.

Stogo konstrukcija gali būti įvairi – plokščias, vienšlaitis, dvišlaitis, keturšlaitis. Galimas tradicinis gegnių konstrukcijos stogas, galima montuoti dvitėjes sijas ar tas pačias SIP ShellBau plokštes. Rekomenduojamas šiltinimas – purškiamos poliuretano putos, galimos ir kitos medžiagos.

Fasado apdaila – pagal skonį ir piniginę: tinkuojamas, vėdinamas su oro tarpu, klijuojamos klinkerio, dekoratyvinio akmens plytelės ir kt. 

Bagiama SIP namo statyba, fasado apdaila – skalūno plytelės. 

 Daugiau apie SIP namo statybos technologiją rasite paspaudę saugią aktyvią nuorodą SIP namo statyba

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *