Situacija Ukmergėje – vis dar labai prasta

Situacija Ukmergėje – vis dar labai prasta /

Ukmergėje situacija išlieka viena iš blogiausių tarp kitų šalies savivaldybių.

Viena iš įstaigų, kurioje liepsnoja židinys – Deltuvos senelių globos namai. Juose užsikrėtė visi gyventojai ir didelė dalis darbuotojų. Nors baimintasi, kad nebus kam prižiūrėti senelių, situacija stabilizavosi – senoliais rūpinasi likę sveiki darbuotojai.

Iš viso Ukmergėje šio trečiadienio duomenimis buvo nustatyti 5 668 COVID-19 ligos atvejai. Statistiškai 540 gyventojų dabar serga. Skaičiuojama, kad viruso aukų skaičius Ukmergėje – 113  nuo ligos komplikacijų mirusių asmenų.

Mūsų rajono savivaldybės 14 dienų sergamumo COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų rodiklis dabar – 1 927. Lietuvos sergamumo rodiklis – 1 332. Daugelyje savivaldybių jis dvigubai mažesnis.

Gal mūsų savivaldybėje planuojamos kokios nors priemonės, kurios bent kiek padėtų virusui neplisti?

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas sako, kad kažkokių kardinalių, griežtesnių nei šalyje veiksmų kol kas imtis neplanuojama. Tačiau manoma, kad reikėtų riboti renginių skaičių. Patys organizatoriai kviečiami juos nukelti, atšaukti arba kiek įmanoma rengti atvirose erdvėse.  Tiesa, didžiausi suplanuoti renginiai kultūros centre nėra atšaukti – rodomi ir kino filmai, ir spektakliai.

Pasak direktoriaus, Deltuvos senelių globos namai – židinys, kuris gerokai pablogino bendrą situaciją visoje mūsų savivaldybėje. Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad šioje įstaigoje susirgo visi namų gyventojai ir didelė dalis darbuotojų. Čia gyvena per trisdešimt garbaus amžiaus sulaukusių žmonių. 

Administracijos direktorius pasakojo, kad dėl šios situacijos savaitgalį  buvo sušauktas skubus savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nuotolinis posėdis. Jo metu svarstė, ką reikės daryti, jei šiuose namuose nebus kam rūpintis seneliais. Laimei, dalis darbuotojų neužsikrėtė ir jie, sutelkę jėgas, įsipareigojo pasirūpinti savo globotiniais.

Vienas žmogus mirė

Susisiekus su pačiais senelių namais, darbuotojos pasakojo, kad jų įstaigoje šiuo metu liko 26 seneliai.  Beveik visi – mūsų rajono gyventojai. Dar keturi prasčiau pasijutusieji buvo išgabenti į Ukmergės ligoninę. Trečiadienį atėjo žinia, kad vienas iš jų mirė. Miręs garbaus amžiaus vyras ir dar viena taip pat į ligoninę nugabenta moteris buvo vieninteliai šiuose namuose nuo COVID-19 nepasiskiepiję gyventojai. Visi kiti buvo vakcinuoti.

Paskiepyti buvo ir beveik visi įstaigos darbuotojai. Spėjama, kad virusas pasklido po ilgojo savaitgalio, tačiau nuo ko konkrečiai užsikrėtė – sunku pasakyti.

Darbuotojos pasakojo, kad šiuo metu situacija pas juos stabili – seneliai pamaitinti ir prižiūrėti. Šių darbų ėmėsi iš bemaž 20 įstaigos darbuotojų likę 6 nesusirgę. Jie susitelkė, pasidalijo užduotis ir nutarė neprašyti pagalbos iš šalies, susitvarkyti savo jėgomis. 

Dabar, kiek atslūgus įtampai po žinios apie įstaigą apėmusį užkratą, darbuotojos džiaugiasi bent jau tuo, kad židinys įsiplieskė šiuo metu, o ne per pirmąjį karantiną. Tada juk trūko apsaugos priemonių, visi buvo neskiepyti, o stresas – begalinis. Dabar yra užtektinai apsaugos priemonių, daug informacijos ir ramiau dėl sveikatos, nes žmonės pasiskiepiję ir dauguma labai stiprių simptomų nejaučia.

Tempai sumažėjo

Vienintelis būdas, ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti dėl savęs, siekiant kad įgautų kuo daugiau atsparumo užkratui – pasiskiepyti. Tačiau vakcinacijos tempai smarkiai sumažėję.

Statistikos duomenimis, lapkričio 3–5 dienomis Ukmergėje nuo COVID-19 ligos vakcinuota 170 asmenų. Iš jų 43 paskiepyti pirmosiomis ir 127 – antrosiomis vakcinų dozėmis. Vakcinuotas tik vienas vaikas.

Iš viso nuo praėjusių metų pabaigos sunaudotos 38 875 vakcinų dozės. Per tą laiką Ukmergės rajono savivaldybėje paskiepyta 65,6 proc. gyventojų. Iš jų 57,8 proc. visiškai vakcinuoti, 4,3 proc. paskiepyti pirmosiomis vakcinų dozėmis ir 3,5 proc. – pakartotinai.

Ukmergės rajono savivaldybės imunizacijos lygis siekia 72,5 proc.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *