Skaitymo akcijoje dalyvauja ir nuteistieji

Skaitymo akcijoje dalyvauja ir nuteistieji /

Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukmergės Vlado Šlaito viešąja biblioteka.

Sudaryta galimybė nuteistiesiems įsitraukti į visoje Lietuvoje vykstantį vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Šios akcijos metu įvairaus amžiaus žmonės kviečiami dalyvauti skaitymo varžytuvėse. Toks skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent jau penkias knygas, teigia akcijos organizatoriai.

Jos dalyviai jau žino, kad pasirinkti knygas reikia pagal tam tikrą užduotį: tai turi būti lietuvių autoriaus arba bibliotekos darbuotojo rekomenduota knyga. Knyga apie keliones, knyga geltonu viršeliu arba tokia knyga, kurios pavadinimas prasideda iš tos pačios raidės, kaip ir dalyvio vardas.

„Šiame iššūkyje panoro dalyvauti ir jau pradėjo skaityti knygas trylika pataisos namų Pirmojo sektoriaus nuteistųjų. Vienas iš dalyvių jau įveikė visas užduotis ir kartoja jas dar kartą. Knygas nuteistiesiems iš savo bibliotekos fondų parenka Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Vilma Belapetravičienė“, – pasakojo Jolanta Čekauskaitė, Pravieniškių pataisos namų Pirmojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus psichologė.

Anot jos, bendradarbiavimas su biblioteka nuteistiesiems suteikia galimybę gauti įvairesnių knygų, skatina pozityvų užimtumą.

„Bibliotekininkės Vilmos kruopščiai parinktos knygos veikia kaip biblioterapijos priemonė: padeda analizuoti ir atpažinti savo elgesį, jausmus, gilintis į tarpasmeninių santykių aspektus, skatina geras emocijas. Dalykimės žiniomis ir gerumu su visais“, – sako psichologė.

Šiuo metu pataisos namų Pirmajame sektoriuje bausmę atlieka daugiau kaip 600 nuteistųjų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *