Šokas Siesikų kapinėse: nupjauti medžiai ir jų šakos gulėjo tiesiog ant kapų

Šokas Siesikų kapinėse: nupjauti medžiai ir jų šakos gulėjo tiesiog ant kapų / Vaizdai iš Siesikų kapinių. Šaltinis: 15min

Savaitgalį į Siesikų kapines aplankyti artimųjų kapų nuvykusi Milda tvirtina negalėjusi atsigauti kelias dienas. Kapinėse gulėjo daugybė nupjautų storų medžių, jų šakos mėtėsi ant kapų, rėmėsi į paminklus, pjuvenos dengė gėles. Moteris tikino pasibaisėjusi tokiu požiūriu – savaitgalį artimųjų kapų šiose kapinėse galėjai ir nerasti.

Šeštadienis Siesikų Ukmergės rajone kapinėse. „Atvykę į kapines, artimųjų kapo galite ir neberasti. Jis bus „palaidotas“ po medžių kamienais ir šakomis“, – nelinksmai pastebėjo Milda, neslėpusi pasipiktinimo tokiu tvarkymusi.

Moters teigimu, vietos žmonės kalbėjo, kad tokiu būdu seniūnija tvarkė kapinėse augančius medžius. „Bet kodėl po tokio „tvarkymo“ nupjautų medžių nesutvarko? Norintys savaitgalį aplankyti artimųjų kapus šios galimybės tiesiog neturėjo“, – kalbėjo Milda.

Ir išties – vaizdas Siesikų kapinėse akies nemalonina. Nupjauti stori medžiai supjaustyti gabalais, šakos išmėtytos po kapines, dengia kapus, remiasi į paminklus. Nežinia, ar kai kurie iš jų nenukentėjo tokio tvarkymosi metu.

Kapus puošiančios gėlės irgi neatrodo itin patraukliai – jos užpiltos pjuvenomis, pastarosios dengia ir kai kuriuos žemesnius paminklus, tvoreles.

Siesikų seniūnas Algirdas Kaušas situaciją paaiškino paprastai: apie tai, kad šeštadienį medžiai bus pjaunami, jis sužinojo tik penktadienio pavakarę, tad darbininkų, kurie iš karto ir tvarkytų nupjautus medžius bei jų šakas, paprasčiausiai nespėjo surinkti.

„Medžius pjovė šeštadienį, o pirmadienį mes ėmėmės viską tvarkyti. Čia savivaldybė vykdo pirkimus tokiems darbams. Mes ir darbininkų neturime tokių stiprių, kurie storus rąstus galėtų greitai išgabenti. Bet pirmadienį jau buvo išvežta viskas, liko gal pjuvenų, šlavinėjame vis dar. Oras tik nelabai palankus, lyja vis“, – kalbėjo A.Kaušas.

Seniūnas užtikrino, kad nė vienas paminklas, antkapis ar tvorelė darbų metu nenukentėjo. Tik buvo pašiukšlinta – prikrito lapų, pjuvenų.

Šaltinis: 15min.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *