Su besilaukiančiomis moterimis – daugiau bendravimo telefonu

Su besilaukiančiomis moterimis – daugiau bendravimo telefonu /

Epidemija ir karantinas – didelis nerimas besilaukiančioms mamoms. O ypač – ukmergiškėms, nes mūsų miesto ligoninėje veikla sustabdyta.

Rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje skelbiama, kad karantino metu gydytoja akušerė-ginekologė telefonu skambina kiekvienai nėščiajai ir derina atvykimo į kliniką laiką. Įėjimas nėščiosioms atskiras – per vidinį kiemą.

Laikas derinamas, kad iki moters atvykimo būtų atlikta kabineto dezinfekcija ir personalas apsirengęs apsaugos priemonėmis.

Akušerė-ginekologė telefonu 8 687 38015 konsultuoja ir, prireikus, nukreipia konsultacijai pas  III lygio specialistus.

Suėjus 30 nėštumo savaičių,  akušerė telefonu aptars tyrimų atlikimo galimybes ir nuotoliniu būdu išduos nedarbingumo pažymėjimus.

Artėjant numatytam gimdymo terminui, registratūros telefonais (8 340) 53330 ar 8 618 55952 moterims skiriamas laikas konsultacijai.

Įspėjama, kad suėjus daugiau kaip 32 nėštumo savaitėms, jaučiant stiprų  galvos skausmą, atsiradus tinimui, jaučiant mažiau kaip penkis vaisiaus judesius per valandą, pradėjus kraujuoti, moterys turi skambinti ir tel. 8 687 38015.

Savivaldybė išplatintame pranešime taip pat primena: „jei šiuo metu nedirba jus prižiūrėjęs gydytojas akušeris-ginekologas, visais rūpimais klausimais kreipkitės į savo šeimos gydytoją“.

Ukmergėje esančiose pirminės sveikatos priežiūros įstaigose dabar dirba tik dvi gydytojos akušerės-ginekologės: Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – J. Pranevičienė, „Teragydoje“ ir „Vilkmergės klinikoje“ – V. Rinkevičienė.

Gimdyti moterys Lietuvoje gali bet kurioje gydymo įstaigoje, kur yra Akušerijos skyrius.

Prasidėjus gimdymui, moterys į gimdymo įstaigą vyksta savo transportu arba gali skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112 ir kvieti Greitąją medicinos pagalbą.

UŽ inf.

 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *