Sulaikyta trijulė, pasipriešinusi pareigūnams

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Šeštadienį, lapkričio 30 d…

gelezinio vilko batalijonas  g nem ntr 026

 

…Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnų ekipažas,  dirbdamas pagal viešosios tvarkos ir saugaus eismo užtikrinimo planą patruliavo mieste. Apie 1 val. važiuojant Gedimino gatve, prie 5 namo pareigūnai pastebėjo besibūriuojančius bei besistumdančius  10-12 jaunuolių. Jauniausiai atrodančių policijos pareigūnai paprašė parodyti dokumentus. Tai sukėlė jaunuolių pasipiktinimą, kai kurie iš jų ėmė vartoti necenzūrinius žodžius pareigūnų atžvilgiu, elgėsi įžūliai ir agresyviai. Bandant  sulaikyti, vaikinai priešinosi ir panaudojo fizinę jėgą. Policijos ekipažas reagavo žaibiškai, radijo ryšiu buvo iškviestas pastiprinimas. Pareigūnai sulaikė septynis jaunuolius, kurie buvo pristatyti į policijos komisariatą. Sulaikymo metu vienam pareigūnui buvo sumuštas pirštas, o pareigūnei prakirsta lūpa bei sumuštas skruostas.

Policijos komisariate buvo nustatytos sulaikytųjų asmenybės bei patikrinti blaivumai. Visi septyni sulaikyti jaunuoliai buvo neblaivūs. Trims iš jų – M.M. (g. 1992 m.) (2,23 prom. alkoholio), M.L. (g. 1989 m.) (1,73 prom. alkoholio) ir V.P. (g. 1992 m.) (1,00 prom. alkoholio) – už atsisakymą vykdyti policijos pareigūnų reikalavimus, necenzūrinių žodžių vartojimą, agresyvų elgesį bei pasipriešinimą sulaikant pareikšti įtarimai pagal LR Baudžiamojo kodekso 286 str. Trijulė buvo dviems paroms sulaikyta ir uždaryta į areštinę. Kitiems keturiem vaikinams – L.G. (g. 1994 m.) (0,54 prom. alkoholio), T.G. (g. 1992 m.) (1,00 prom. alkoholio), E.G. (g 1987 m.) (1,68 prom. alkoholio) bei D.P. (g. 1992 m.) – už pasipriešinimą policijos pareigūnams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str.

Komentuodamas įvykį Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis sakė: „Teisėtus pareigūno reikalavimus privalu vykdyti. Todėl demonstratyviai rodomas nepaklusimas pareigūnams, necenzūrinių žodžių vartojimas, jau nekalbant apie fizinės jėgos naudojimą, yra netoleruotinas ir atsakomybės tokiems asmenims išvengti nepavyks. Pareigūnams nuolat primename, kad su viešosios teisės pažeidėjais, ypač su tais kurie nepaklūsta teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams, jie privalo elgtis griežtai ir ryžtingai. Visais panašiais atvejais, be išimties, vadovai inicijuos ikiteisminių tyrimų pradėjimą“. 

Šiais metais Ukmergės rajono policijos komisariate dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams yra pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, du iš jų jau perduoti į teismą; administracine tvarka yra nubausti 47 asmenys (2012 m. už analogiškus pažeidimus administracine tvarka buvo nubausta 90 asmenų).

Administracinės teisės pažeidimų kodekso 187 str. už pasipriešinimą policijos pareigūnams numatyta bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų; už pareigūno garbės ir orumo įžeidimą, reiškiamą žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu numatyta bauda nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administracinis areštas nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Baudžiamojo kodekso 286 str.  numatoma, kad tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

PK inf.

 

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *