Šuniukus išmetė į šiukšlių konteinerį

Šuniukus išmetė į šiukšlių konteinerį / Su savo augintiniais tinkamai elgiasi ne visi šeimininkai.

Keturis savo augintinės ką tik atvestus naujagimius šuniukus šeimininkas… išmetė į šiukšlių konteinerį. Vienas rastas nebegyvas, dar dviejų išgelbėti nepavyko. Vyras už žiaurų elgesį su gyvūnais baudžiamas nebe pirmą kartą.

Kraupus radinys konteineryje Deltuvos gatvėje prie 6 namo pirmadienio popietę buvo aptiktas atsitiktinai. „Šiukšles atnešusi gyventoja išgirdo cypiant, manė, kad kačiukas. Paskambino man, nes čia pat gyvenu, – pasakojo gyvūnų globos namų „Klajūnas“ vadovė Ilma Germanienė. – Nuėjom pažiūrėti, paprašėm pagalbos šalia namą renovuojančių darbininkų – jie pavertė konteinerį. Pradėjom verst maišus, šiukšles ir tarp lupenų, kiaušinių lukštų radom naujagimį šuniuką – net virkštelė nenuplėšta…“

Moteris paskambino į policiją. „Pareigūnai labai greitai sureagavo, atvažiavo per kelias minutes. Labai dėkui jiems“, – sakė ukmergiškė.

Konteineryje buvo rasti dar trys šuniukai, kurių vienas – nebegyvas… „Pasiklausinėjom gyventojų, gal matė, kieno kalytė laukias. Sužinojom. Čia viena asociali šeima gyvena, jie laiko kalytę ir dar kelis šunis“, – pasakojo ji. 

Vyras, anot pašnekovės, žinomas policijai, anksčiau jau baustas už žiaurų elgesį su gyvūnais. „Ir dabar pats prisipažino, kad šuniukus bandė skandinti, neišėjo, tai išmetė“, – šeimininko poelgiu baisėjosi I. Germanienė.

Policijos pareigūnai kalytę nuvežė pas veterinarą. Patikrinus paaiškėjo, kad ji iš tiesų ką tik pagimdžiusi. Vėliau buvo grąžinta šeimininkui. 

„Jai labai negerai: pienukas kaupias, gali būti uždegimų, kitų sveikatos problemų. Paimti šuns taip paprastai negalim – nei mes, nei policija neturim įgaliojimų, reikalingas prokuroro potvarkis. Darysiu viską, kad tas asmuo atsakytų už savo elgesį ir būtų nubaustas“, – antradienį kalbėjo „Klajūno“ vadovė.  

Po įvykio žmogus buvo porai parų uždarytas į areštinę, policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

„Šuniukus priglaudėm, bet dėl išgyvenimo neaišku… Maitinam dirbtiniu mišinuku. Vienas labai silpnas, kitam prasidėjo vidinis kraujavimas – iš gerklytės kraujas bėga… Viena kalytė gan stipri, energinga, ėda – nors ją gal išgelbėsim“, – vylėsi pašnekovė.

Trečiadienį ji pranešė apie liūdnas naujienas, tačiau pasidžiaugė turinti ir gerų žinių.

„Deja, gyvas liko tik vienas šunelis – ta pati balta guvi kalytė… Ir jos mamą vis dėlto pavyko atimti iš šeimininko – savo augintinę jis atidavė be jokių emocijų. Kalytė neprižiūrėta, vien kauliukai ir „skūra“. Atidavėm jai jos vaiką – mama verkė, kai abi susitiko, o sako, gyvūnai neverkia…“ – emocijų neslėpė moteris.

Abidvi savo namuose priglaudė viena iš „Klajūno“ savanorių. Anot pašnekovės, iš žiauriai su gyvūnais pasielgusio vyro bus bandoma atimti ir kitus jo šunis. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *