Sustojus darbams, taip ir liko „vaiduokliu“

Sustojus darbams

Apleistą griuveną primenantį buvusį Užupio mokyklos bendrabutį aplinkiniai vadina „Černobyliu“. Ukmergiškiai stebisi, kodėl čia, prieš kurį laiką prasidėjus darbams, nieko nebedaroma, o pastatas toliau niokojamas.

„Ukmergės žiniose“ rašėme, kad Linų g. 6-ame name nutarta įrengti savivaldybės būstus. Planuose – iki 30 butų renovuotame ir moderniai sutvarkytame name. Bendras šio pastato plotas – 1597,14 kv. m.

Darbai čia buvo pradėti pernai, UAB Ukmergės butų ūkis aptvėrė teritoriją. Tačiau daugiau jie taip ir neįsivažiavo. Žmonėms keista, kas galėjo nutikti, kad jie neatliekami iki galo.

Šios bendrovės vadovo Giedriaus Pociaus teigimu, rajono savivaldybės tarybos planai atgaivinti pastatą nepamiršti.

„Niekas nesustojo – tiesiog statyboms šiemet nebuvo skirta pinigų. Pernai savivaldybės biudžete buvo numatyta dalis lėšų, kurios panaudotos paruošiamiesiems darbams – viską sutvarkyti, kad būtų galima pasirengti statyboms. Šiemet buvo daromas techninis projektas, jis jau beveik pabaigtas. Artimiausiu metu planuojama skelbti konkursą dėl rangovo, atliksiančio statybos darbus, – jo pasirinkimas dar irgi užtruks“, – pasakojo Butų ūkio direktorius.

Anot jo, su savivaldybe dar tariamasi dėl galimų darbų terminų. Taip pat atliekami geologiniai, pastato konstrukcijų tyrimai.

G. Pocius patikino, kad „darbai startuos kitais metais“. „Jie bus finansuojami ir savivaldybės biudžeto, ir valstybės lėšomis, nes turim finansavimo sutartį su VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra“, – sakė jis.

Kol renovuoti pastatą tik ruošiamasi, jame niekieno nedraudžiami ir nekontroliuojami linksminasi ne tik jaunimo atstovai. Tuščias trijų aukštų pastatas trupančiomis sienomis ir išdaužytais langais kai kam tampa puikiu prieglobsčiu. Gyventojai pasakoja matantys čia „ateinančias gaujas“, juokauja, kad kai kurie ateina pasikrauti mobiliųjų telefonų.

Baiminasi ir Užupio pagrindinės mokyklos mokinių tėvai, kad aplankyti šį namą susigundo ne viena atžala. Jokių pastatą juosiančių užtvarų nebelikę, tad piktinamasi – esą bus susirūpinta tik tada, kai įvyks nelaimė.

G. Pociaus teigimu, deja, užtikrinti saugumą – bergždžios pastangos. „Jau kokius 4–5 sykius ir tvėrėm, ir angas užtaisinėjom – vieną dvi dienas atlaikydavo. Kaip tuomet daryti, jei viską griauna, laužo? Esam ir su policijos pareigūnais kalbėję, kad pravažiuotų, bet tai tikrai nėra nuolatinė apsauga, – sako pašnekovas. – Bus rangovai, reikės apsitverti, ir kameros greičiausiai atsiras, kad statybvietėje būtų išvengta ne tik nevisuomeniškai nusiteikusių asmenų, bet ir vagysčių.“

Taip pat pasakojo, kad ketinama pastatą atnaujinti iš esmės. Jis bus apšiltintas, sumontuotos energiją taupančios sistemos, sutvarkytas vidus, įrengtos pertvaros. Čia bus įrengti savivaldybės būstai.

Šis bendrabutis Linų gatvėje yra nuo tada, kai buvo pastatyta 45 metų sukaktį neseniai atšventusi Užupio mokykla. Jame apsistodavo mokytis iš kaimo atvykdavę vaikai, vėliau čia buvo įrengtos klasės.

2014 m. pastatas buvo perduotas savivaldybės administracijai. Ne kartą nesėkmingai bandyta jį parduoti aukcionuose, o vėliau nutarta pasilikti ir čia įrengti savivaldybės būstus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *