Sutvarkytame skvere bus ir neįprastas – seniūnijų – žemėlapis

Sutvarkytame skvere bus ir neįprastas – seniūnijų – žemėlapis / Vilkas ir jo pagrobta vaidilutė šiuo metu – statybvietėje. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergėje atliekami Vilniaus gatvės skvero, kuriame – miesto legendą pasakojanti skulptūra, rekonstrukcijos darbai. Vaizdas čia ir šalia esančiose teritorijose pasikeis iš esmės. Šie darbai kainuos daugiau nei 850 tūkst. eurų.

Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Tadas Balžekas pasakojo, kad įgyvendinamas projektas „Skvero (kitos paskirties inžinerinių statinių) Ukmergės m., Vilniaus g. 90C, statybos darbai“.

Darbai apima ne tik prie pašto esančią aikštelę, kurioje yra vilko ir vaidilutės paminklas, bet ir aplinkines erdves, taip pat už pastato esančią Miškų gatvę. Šiuo metu čia vyksta darbai toje vietoje, kur buvo įsikūręs turgelis, stovėjo atliekų konteineriai.

Tvarkomose vietose bus paklota moderni danga, įrengti nauji šaligatviai, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo vietos, žadama įrengti šiuolaikišką apšvietimą. Taip pat atsiras stovų dviračiams, šiukšliadėžių.

Projekto pristatymo visuomenei renginiuose buvo kalbama apie neįprastą žemėlapį. Iš tiesų, aikštėje, kaip yra nurodoma projekte, bus įrengta nauja danga: granito plokštės bei trinkelės – Ukmergės seniūnijų žemėlapis su miestelių žymėjimais bei jų atstumais. Numatyti metalinių raidžių tekstai, miestelių herbai, kurie bus frezuoti iš nerūdijančio metalo.

Įgyvendinant projektą aikštėje planuojama įrengti LED apšvietimą po suolais bei bendrąjį apšvietimą parko šviestuvais, automobilių aikštelės ir pėsčiųjų takų apšvietimą gatvės šviestuvais.

Tarp numatytų naujų objektų tvarkomoje teritorijoje taip pat – pėsčiųjų takas palei „Pivonijos“ parduotuvės pastatą ir šone priešais jį esančius daugiabučius. Šioje vietoje nebeliks medinių paviljonų bei stoginės.

Atsiras naujas 3,5 m pločio pravažiavimas tarp Vilniaus ir Miškų gatvių, dengtas asfaltbetonio danga, bus įrengti kelio ženklai. Šalia pravažiavimo – dviejų krypčių po 2 m pločio šaligatviai.

Kiti nauji objektai – lengvų konstrukcijų stoginės su mobiliais stelažais bei, žadama projekte, darbo vietos panoraminėms stebėjimo kameroms.

Bus atnaujinta šaligatvio prie Miškų g. ir Vilniaus g. betono plytelių danga, atstatyta Miškų gatvės asfalto danga, sutvarkyta veja.

Visi šie darbai nesusiję su šiuo metu vykdoma Vilniaus gatvės šaligatvių rekonstrukcija ir atliekami pagal atskirą projektą. Jie finansuojami Europos Sąjungos lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiklos programą „Miestų kompleksinė plėtra“.

Pasak Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialisto T. Balžeko, rangos darbus atlieka UAB „Revestus“ iš Vilniaus. Jų vertė – 856 460,57 Eur su PVM. Vadovaujantis rangos sutartimi, darbų pabaiga numatyta kitų metų balandį.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *