Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie pamatus

Svarbiausi dalykai

Neabejotinai pamatai – viena svarbiausių namo dalių. Jie sujungia namą su gruntu ir lemia namo tvirtumą, ilgaamžiškumą, visos namo konstrukcijos stabilumą.

Šiame darbe itin svarbu kokybė, nes atmestinai išklotus pamatus vėliau pataisyti būna labai sudėtinga ir brangu.

Pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis pamatus?

Pamatų pasirinkimą lemia visa gausybė kriterijų, pavyzdžiui, pasirinkę tam tikrų konstrukcijų, tam tikro aukščio namą, rinkdamiesi tam tikras statybines medžiagas, jau būsite apriboti vos keliomis ar net viena alternatyva. Pamatų tipą stipriai nulemia ir tokie faktoriai kaip grunto savybės ar konkretus reljefas. Tad dėl pamatų visada rekomenduojame pasikonsultuosi su specialistais, kurie, atsižvelgę į namo projektą, parinks tinkamiausio tipo pamatus.

Besistatantiems namą reikėtų žinoti, kad preliminariai pamatų kaina sudarys apie 20 proc. viso statomo objekto kainos. Vadinasi, jei namo statyboms planuojama išleisti apie 100 tūkst. eurų, įprasti pamatai namui kainuos apie 20 tūkstančių (+- 5 tūkst. į vieną ar kitą pusę).

Kodėl būtini grunto tyrimai?

Daugelis išgirdę apie poreikį atlikti geologinius tyrimus tik gūžčioja pečiais ir kelia klausimą, ar to tikrai reikia? Tad atsakome: pataupius pinigus ir neatlikus tyrimų, namo sienos gali įskilti, pats namas pakrypti į vieną ar kitą pusę, tarp sienų gali pradėti žiojėti tarpai, o visų blogiausia – namas gali nusėsti į gruntą.

Pagrindiniai pamatų tipai

Čia labai trumpai aptarsime vyraujančius pamatų tipus. Juostiniai pamatai laikomi patikimais, tačiau jie yra gana brangūs. Jei gruntas – linkęs plėstis, o namas bus didelis, sunkus, reikės panaudoti ir gelžbetonį. Jie tinka ir sunkiems daugiaaukščiams daugiabučiams. Šio tipo pamatus patartina įrengti ir tuo atveju, jei norima įsirengti rūsį po namu.

Gręžtiniai pamatai namui gana nebrangūs, jiems įrengti prireikia mažiau betono. Jie pakankamai greitai įrengiami ir tinka daugelio konstrukcijų namams (išskyrus namus su rūsiu). Kaip vieną iš trūkumų galima įvardyti tai, kad ši pamatų konstrukcija gali būti neatspari šalčiui, tad juos gali tekti papildomai apšiltinti. Taip pat gruntas turi būti stiprus, neskalaujamas požeminių vandenų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *