Svarstoma dėl Tolerancijos centro likimo

Svarstoma dėl Tolerancijos centro likimo / Kas įsikurs centre

Prieš ketverius metus Ukmergėje duris atvėrusį kraštotyros muziejui priklausantį Tolerancijos centrą svarstoma perduoti į kitas rankas. Kol kas dar nenutarta, kokios įstaigos pavaldume jis galėtų būti.

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas sakė, kad yra mąstoma apie pastato perdavimą kitai savivaldybės įstaigai, tačiau dar nenuspręsta kuriai.

Pasak mero, dar tik dėliojami planai ir jokių sprendimų nėra. Pokyčiai lies ne vieną įstaigą ir yra svarstomos įvairios kombinacijos, skirtingi jų variantai.

Kadangi Ukmergės meno mokyklai trūksta patalpų, į Tolerancijos centro pastatą galėtų persikelti dabar viename pastate su mokyk-los Dailės skyriumi (Klaipėdos g. 17) dirbanti Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba. Tačiau, ar bus priimtas būtent toks sprendimas, meras dar nežino.

Dabar remontuojamos ir patalpos Kęstučio a. 3, kurios taip pat bus naudojamos savivaldos bei jos įstaigų veiklai. Kaip viskas susidėlios, dar nėra galutinių sprendimų.

Pasiteiravus, ar dabar Tolerancijos centro patalpos įveiklintos pakankamai, meras sakė: „Tokie surenovuoti pastatai negali būti nenaudojami. Ar efektyviai – čia jau muziejaus klausimas.“ Jo žiniomis, centre vyksta įvairios veiklos, renginiai, parodos, renkasi nuo karo pabėgę Ukmergėje įsikūrę ukrainiečiai.“

  1. Varnas atskleidė, kad ateityje muziejaus galimai laukia daugiau pokyčių, ne vien atsisveikinimas su Tolerancijos centru, kurio kaip tokio gal ir visai nebeliks.

Kol kas centras tęsia savo veiklą, nes, įgyvendinus investicinį projektą, renovuotose patalpose penkerius metus privalu vykdyti įsipareigojimuose numatytas veiklas. 

„Norėtųsi nuo muziejaus atskirti turizmą“, – pasidalijo mintimis meras. Turizmo funkcija muziejui buvo priskirta ne taip seniai, 2019 metų spalio mėnesio posėdyje rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą likviduoti Turizmo ir verslo informacijos centrą. Rajono meras sakė, kad prie buvusio modelio neplanuojama grįžti.

***

2019 metais kaip Tolerancijos centras atgimęs pastatas istoriją skaičiuoja nuo 1898 metų. Tada jis buvo pastatytas kaip žydų pradinė mokykla, kurią mecenavo iš Ukmergės kilęs fabrikantas Chaimas Frenkelis. Iki Antrojo pasaulinio karo joje mokėsi berniukai iš neturtingų žydų šeimų. Pokariu sovietai mokyklą nacionalizavo. Iki 2009-ųjų joje veikė Dailės mokykla.

Po to kurį laiką patalpos buvo patikėtos Ukmergės miesto bendruomenei, čia įkurdinusiai „Skruzdėlyną“. Galiausiai avarinės būklės pastatas buvo uždarytas.

***

Rajono savivaldybei įgyvendinus investicinį projektą 2019 metų rugsėjo 1-ąją įvyko pastato, kaip Tolerancijos centro, atidarymas. Tuo metu jis buvo VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro pavaldume, kol įstaiga buvo likviduota.

Dabar Tolerancijos centras yra Ukmergės kraštotyros muziejaus padalinys, jame dirba du darbuotojai, vyksta renginiai, įgyvendinami projektai, renkasi organizacijų nariai.

***

Pernai centre įrengta menininkų rezidencija. Tam skirta viena patalpa, įrengtas dušas. Bet taip ir nepatvirtintos rezidavimo taisyklės, tad menininkų rezidencijos patalpos nenaudotos.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *