Sveika stovyklautojų vasara

Sveika stovyklautojų vasara / Stovyklautojai Biržų pilyje.

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centre birželį vyko stovykla „Mano sveika vasara – 2016”, kurioje kasdien šurmuliavo 16 vaikų. Stovyklautojai lankėsi Ukmergės rajono policijos komisariate, keliavo į Vilnių, Biržus, Širvintas ir po mūsų rajoną.

Biržuose dalyvavo edukacijoje „Nusikalk monetą pats“, susipažino su monetų istorija, seniausiais lietuviškais pinigais. Smagiausia, kad patys nusikalė po jubiliejinę Biržų monetą.

„Žemės gelmių muziejaus“ maršrutas suteikė galimybę pasivaikščioti pusės kilometro ilgio lieptu per Širvėnos ežerą, pamatyti Astravo dvaro rūmus ir parką, draustinį su unikaliomis karstinėmis įgriuvomis,  karstinius ežerėlius.

Vilniuje, Valdovų rūmuose, ukmergiškiai dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu pasigamino odines apyrankes. Gidė parodė, kokius darbo įrankius naudojo lietuviai, kaip rengėsi ir puošėsi, kaip atrodė namai. Vaikai gėrėjosi didikų menių prabanga, apžiūrinėjo ginklus, riterių šarvus, žvalgėsi į senovinius žiedelius, sages ir rankines…

Mokslinėje laboratorijoje gidas parodė, kaip fantastika pavirsta realybe. Vaikai ne tik stebėjo efektingus stebuklus, bet ir patys dalyvavo moksliniuose eksperimentuose.

Pasivaišinę braškiniais ledais ekskursantai aplankė sostinės Žaislų muziejų, sužinojo, kokius žaislus turėjo jų seneliai, kokius žaidimus žaidė proseneliai.

Viešnagėje Šventupėje Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos supažindino su saugiu elgesiu gamtoje, mokė, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai praleido Vikingų kaime. „Senovės baltų gyvensenos“ programos darbuotojai pasakojo apie archajinio maisto ruošą ir buitį, supažindino su senovinio žmogaus maisto racionu, leido patiems išsiminkyti ir išsikepti paplotėlį, papasakojo apie to meto kario aprangą, ginkluotę. Vaikai stebėjo vikingų kovą ir patys mokėsi naudotis to meto ginklais: ietimis, kirviais, pasimatavo kario amuniciją, žaidė senovinius stalo žaidimus.

„Stovykla nors trumpam padeda išspręsti vaikų užimtumo problemą, praplečia jų akiratį, formuoja bendravimo įgūdžius. Stovyklautojai turėjo galimybę per sportą, kūrybinę veiklą išreikšti save, būti atsakingi, be to, užsigrūdino, išmoko daryti rytinę mankštą“, – sako Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro vyr. socialinė darbuotoja Jolita Pupelytė.

Lina SUKACKIENĖ

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro administratorė

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *