Sveiki dantys ir graži šypsena puošia kiekvieną

Sveiki dantys ir graži šypsena puošia kiekvieną / Odontologijos klinikoje „Estetinė odontologija“ pacientams dantys tiesinami ir breketais.

Turbūt dažnas iš mūsų pasvajojame apie sveikus, tiesius dantis bei kerinčiai baltą šypseną. Bet retas kuris žino, kad, siekiant tobulos šypsenos, kasdieninės asmeninės burnos higienos nepakanka ir jau išdygus pirmiesiems dantukams reikia atvykti profilaktinei apžiūrai pas gydytoją odontologą.

Apie dantų tiesinimą, vaikų ir chirurginį dantų gydymą pasakoja gydytojai odontologai, dirbantys odontologijos klinikoje „Estetinė odontologija“.

Dantų tiesinimui amžiaus ribų nėra!

Kreivi dantys – gana dažnas reiškinys. Ortodontiniu gydymu siekiama ištiesinti kreivus dantis ir suformuoti taisyklingą sąkandį. Gydymas vidutiniškai trunka 1,5–2 metus. Trukmė priklauso nuo klinikinio atvejo sudėtingumo, pasirinkto ortodontinio aparato sistemos bei paciento pareigingumo (atvykimas į apžiūrą, laikymasis gydytojo nurodymų).

„Pirmąjį apsilankymą pas gydytoją ortodontą rekomenduojame šešerių–septynerių metų vaikams, nes tokio amžiaus vaikai turi mišrų sąkandį. Tai reiškia, kad dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę ir gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, per didelius tarpus tarp dantų, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus ir kitas priežastis, kurios gali turėti įtakos netinkamai dantų padėčiai bei netaisyklingam sąkandžiui“, – pasakoja gydytoja odontologė Dovilė Deksnienė.

„Kuo anksčiau bus pastebėtas sąkandžio vystymosi sutrikimas, tuo efektyvesnis bus gydymas“, – priduria gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė.

„Ortodontiniam gydymui amžiaus ribų nėra!“ – pabrėžia gydytoja odontologė Aušrinė Juršėnaitė.

Vaikams (7–13 metų), jei yra poreikis, rekomenduojama nešioti ortodontines plokšteles, išskirtinais atvejais – breketus. Paaugliams (13–18 metų) bei suaugusiems žmonėms veiksmingiausias gydymas yra breketų sistema, nes vyresniame amžiuje dantų poslinkiai vyksta kur kas lėčiau nei jauname amžiuje.

Odontologijos klinikos „Estetinė odontologija“ tikslas – sveiki mažojo paciento dantukai

Turbūt kiekvienas tėvelis nori, kad jų vaikučių dantukai būtų sveiki, gražūs, balti, vaikas nuolat šypsotųsi ir nepatirtų to nemalonaus dantų skausmo. Vaiko dantų sveikata priklauso nuo tinkamos dantų priežiūros namuose ir savalaikio kokybiško gydymo odontologijos klinikoje.

Odontologijos klinikoje „Estetinė odontologija“ gydomi ne tik tėvelių, bet ir mažųjų pacientų dantukai. „Estetinėje odontologijoje“ dirba gydytojai odontologai, turintys pakankamai patirties ir žinių, reikalingų dirbant su mažaisiais pacientais, tad tėveliai gali drąsiai patikėti savo vaikučius specialistams.

„Dažniausiai pirminę konsultaciją pradedame nuo edukacinės pamokėlės, supažindiname mažąjį pacientą su odontologijos kabineto aplinka, instrumentais, atsakome į visus rūpimus klausimus ir, kai vaikas jaukiai jaučiasi odontologo kėdėje, apžiūrime bei įvertiname dantukų ir burnos ertmės būklę“, – pasakoja gydytoja odontologė D. Deksnienė.

„Pagal dantukų būklę, pasitardami su tėveliais, jei reikalinga, paskiriame tolimesnį gydymą. Odontologijos klinikoje vaikams galime pašalinti apnašas ir dantukus nupoliruoti fluoro turinčia pasta, apmokyti taisyklingai prižiūrėti dantis ir parinkti tinkamas priemones, karieso profilaktikai – sustiprinti dantukus fluoro laku ar dantų vageles padengti silantu, suplombuoti pieninius ir nuolatinius dantukus, sugydyti dantų šaknų kanalus“, –  dėsto gydytoja odontologė A. Šidlauskaitė.

Dažniausios chirurginės procedūros  – danties rovimas ir implantacija

Odontologijos klinikoje „Estetinė odontologija“ dirbantys gydytojai odontologai siekia, kad natūralūs paciento dantys būtų išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Jei problema yra įsisenėjusi ir kiti gydymo metodai jau gali nebepadėti, atliekamas dantų šalinimas, netraumuojant gretimų dantų ir audinių.

„Pagrindinės danties šalinimo priežastys – netaisyklinga danties padėtis, kai dantis išdygęs kreivai ar išvis neišdygęs, ortodontinis sąkandžio gydymas, siekiant išvengti dantų susigrūdimo, dantis yra stipriai pažeistas ir nebetinkamas protezavimui, išplitusi periodonto liga, dantis ar danties šaknis nulūžo“, – vardija gydytoja odontologė A. Juršėnaitė.

„Dažniausios chirurginės procedūros pas mus odontologijos klinikoje – danties rovimas ir implantacija, tačiau taip pat savo pacientams galime pašalinti cistas ir dantenas aplink dantį, patrumpinti danties viršūnę, atlikti liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastinę operaciją“, – pasakoja gydytoja odontologė A. Šidlauskaitė.

„Chirurginis gydymas ne pati maloniausia procedūra, tačiau svarbiausia, kad ši procedūra būtų kaip įmanoma greitesnė, neskausmingesnė ir saugesnė. Tam reikia gydytojo odontologo patirties, tinkamos įrangos ir šiuolaikinių technologijų. Ir visa tai rasite odontologijos klinikoje „Estetinė odontologija“, – pokalbį baigia gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

„Estetinė odontologija“ laukia visų norinčių NEMOKAMAI PASIKONSULTUOTI dėl dantų tiesinimo, implantavimo ir protezavimo Vytauto g. 10-10, Ukmergė. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 614 96000. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.laudenta.lt.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *