Šventę tirpdė karštis, skalbė lietus ir net buvo pralietas atlikėjos kraujas

Šventę tirpdė karštis

Išsivadavę iš karantino gniaužtų, šeštadienį ukmergiškiai turėjo progą pašurmuliuoti miesto šventės mugėje, klausytis gyvos muzikos koncertų, dalyvauti sporto varžybose. Deja, gamta nebuvo itin palanki – dieną šventės dalyvius kankino svilinantis karštis, o vakare prapliupo lietus. Trauma baigėsi ir vienas koncertas – nuo scenos nukrito ir gerokai apsibrozdino atlikėja Katažina Zvonkuvienė.

Miesto šventė dėl karantino pernai visai nerengta, o šiemet į liepą perkelta iš tradicinės gegužės pabaigos. Šventės „Sveika, Ukmerge!“ renginiai buvo sudėlioti net į šešias praėjusios savaitės dienas. Pagrindinių renginių metu eismas miesto centre buvo uždarytas, o senamiesčio erdvės skirtos pramogoms.

Deja, dėl karščio dalyvių susirinko gerokai mažiau nei tikėtasi.

Aikštėje prieš kultūros centrą vyko mugė, muziejaus kiemelyje – fotoateljė, edukacijos, miesto švenčių fotoakimirkos, viešbučio „Big Stone“ aikštėje nemokamai pramogavo vaikai, Kęstučio aikštėje klubas „Klasika“ demonstravo senovinius automobilius, veiklas pristatė „Miško broliai“. Skirtingose erdvėse nuo ryto vyko sporto varžybos.

Šeštadienį po pietų pagrindinis veiksmas persikėlė į sceną prie kultūros centro. Čia vyko iškilmingas ir pirmą kartą viešoje vietoje surengtas  Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis, skirtas Garbės piliečio vardo suteikimui. Šiemet šis vardas suteiktas teisėjui, buvusiam generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui.

Koncertavo kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Klasika“, pučiamųjų orkestras „Garsas“, studijos „Afrikos būgnai“ muzikantai, Katažina Zvonkuvienė, grupė „Makchu Pikchu“, o prieš vidurnaktį – grupė „8 Kambarys“.

Atlikėjos Katažinos koncertas, deja, baigėsi trauma – dainininkė nukrito nuo scenos.

„Nei girta, nei apsvaigusi nuo ko (nebent nuo kaitros), tiesiog vienas neatsargus žingsnis ir „bam“ – aš apačioje. Kritau nuo kažkur dviejų metrų aukščio scenos.

Po dviejų minučių nusišnekėjimo, suprantu, kad reikia kažką daryti. Akyse tamsu, bet aš nepasiduodu. Atsisėdu ant artimiausios kėdutės ir tęsiu koncertą (beje, ačiū moteriškei, kuri sėdėjo šalia ir vis siūlė šlapių servetėlių, mat kraujai jau bėgo ne juokais). Dainuoju „Gyvenimas prasideda nuo 40“, susiimu ir priedainį jau dainuoju basa ant tos kėdutės.

Vakaro vedėjas, pats nerealiausias Žmogus (iš didžiosios raidės) Eimutis Kvoščiauskas visaip kaip bando mane gelbėti ir vis pribėga su klausimu „Gal stabdom koncertą?“ Bet aš ryžtingai nusiteikusi tęsiu savo dainavimą ant kėdutės ir jaučiu kaip medikai pritūpę jau deda man tvarsčius.

Gelbsti dar buteliukų su vandeniu pylimai ant savęs ir dar ventiliatorius, prie kurio pritūpdavau atsigauti. Atsigavau! Supykau ant savęs ir užbaigiau koncertą ukmergiškių ovacijomis!“, – savo feisbuko paskyroje apie įvykį papasakojo pati atlikėja, dėkodama ukmergiškiams už palaikymą.

Ukmergės dangų vidurnaktį nušvietė šventiniai fejerverkai, o sekmadienį hipodrome surengtos respublikinės lenktyninių žirgų varžybos Ukmergės mero taurei laimėti.

Daug prasmingų Miesto šventei skirtų renginių vyko visą praėjusią savaitę.

Antradienį prie piliakalnio savo 35-mečio koncertą surengė folkloro ansamblis „Dagilėlis“, trečiadienį piliakalnio papėdėje vyko „Poezijos pavasaris“, ketvirtadienį – romansų vakaras, penktadienį scenoje prie kultūros centro surengtas vaikų popgrupės „Garsiukai“ jubiliejinis koncertas. Vyko ir įvairios sporto varžybos.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Lolita Gerulskienė pasakojo, kad šiemet ruoštis pagrindiniam metų renginiui – Miesto šventei – buvo didžiulis iššūkis dėl besikeičiančių karantino ribojimų. Pagrindinio tradicinio akcento – eisenos – nutarta atsisakyti, užtat koncertams parengta ne viena, o dvi scenos: miesto centre ir prie kavinės „Gastro Pub“, kur koncertavo grupė „Skamp“ ir AC/DC Tribute. Pastarąjį koncertą šeštadienį gerokai nuskalbė lietus.

Dėl karantino ribojimų mugėje nebuvo kviestinių maitinimo įmonių.

Dėl epideminės nežinomybės į šventę nekviestos užsienio delegacijos – atvyko tik artimiausi kaimynai iš Latvijos. Joks veiksmas nevyko pilies parke, nes jo erdvių nespėta galutinai sutvarkyti.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

skalbė lietus ir net buvo pralietas atlikėjos kraujas / Miesto šventės akcentas – įspūdingo dydžio užrašas.  Gedimino Nemunaičio nuotr.

skalbė lietus ir net buvo pralietas atlikėjos kraujas / Miesto šventės akcentas – įspūdingo dydžio užrašas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *