Šventosios pakrantę puoš sakurų alėja

Ukmergėje, Šventosios pakrantėje, pasodinta 16 sakurų – japoniškų vyšnių.

Lenkijoje nupirktus jau paaugintus kelių metrų aukščio medelius pasodino Jurgos Olisevičienės vadovaujamos uždarosios akcinės bendrovės „Grožio idėja“ darbuotojai su jiems talkinusiais savanoriais iš Jono Basanavičiaus gimnazijos – 3a klasės moksleiviais Emiliu Mickūnu ir Vakariu Aliūku.

„Dar pernai kilo idėja čia pasodinti sakurų alėją. Rudenį sodinti šiuos lepius medelius pabijojome, tad tai padarėme dabar. Tikiuosi, kad gražuolės sakuros čia puikiai prigis ir kiekvieną pavasarį džiugins savo žydėjimu ukmergiškius“, – sakė rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Pasak jo, ši alėja – tai bendrovės „Likmerė“ dovana miestui. Ir vieta sakuroms – ilgamečio mūsų miesto partnerio Ukrainoje Podolės Kameneco garbei pavadintame pėsčiųjų take – parinkta ne atsitiktinai.

Koncerno Latvijoje „Latvijas Finieris“ valdoma UAB „Likmerė“ nuo pat karo pradžios remia Ukrainą. Vien pernai į paramą Ukrainai koncernas investavo  daugiau nei 4 milijonus eurų. O pati „Likmerė“ 2023 metais skyrė daugiau kaip 209 tūkst. eurų paramą: rėmė ukrainiečių vaikų stovyklą, apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos pirko maisto korteles bei gyvenimui čia reikalingą buitinę įrangą ir kt.

„Likmerė“ kartu su bendrove DUV nuo karo pradžios vykdo ir bendrą projektą „LITUA kartu“ – gamina ir į Ukrainą siunčia slėptuvėms nuo bombų reikalingus baldus: lovas, stalus, spintas, kėdes, taburetes, kabyklas ir kt. Pernai perduota daugiau nei 3 tūkst. tokių gaminių.

„Mūsų įmonė yra Ukmergės miesto dalis. Norime parodyti, kiek mums yra svarbus grožis ir miesto puošimas. Ukmergėje pasodintų sakurų žiedai tebūna skirti Ukrainos pergalei ir karo pabaigai“, – teigė UAB „Likmerė“ vadovas Mindaugas Kasmauskis.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *