Švietimo įstaigose – COVID-19 protrūkiai

Švietimo įstaigose – COVID-19 protrūkiai /

Savivaldybės švietimo įstaigose nuo mokslo metų pradžios iki dabar COVID-19 liga buvo nustatyta 688 vaikams. Ugdymo įstaigose mokosi apie 3 500 ugdytinių.

Taigi, susirgusiųjų – beveik 20 proc. Šiuo metu yra du dideli koronaviruso židiniai, o izoliacijos atvejų sparčiai daugėja.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas informavo, kad didžiausi židiniai yra Antano Smetonos gimnazijoje bei „Šilo“ progimnazijoje. Susirgimų daugėja ir Užupio pagrindinėje mokykloje. Šiose įstaigose daug vaikų izoliuojasi ir mokosi nuotoliniu būdu.

Dviejų pastarųjų dienų duomenimis, susirgo šeši darbuotojai, du iš jų – Antano Smetonos gimnazijoje, po vieną – lopšelyje-darželyje „Eglutė“, Užupio ir Dukstynos pagrindinėse mokyklose, „Šilo“ progimnazijoje.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose susirgo septyni vaikai. Po vieną atvejį nustatyta „Šilo“ progimnazijos ir Užupio pagrindinės mokyklos priešmokyklinėse grupėse. Kiti – lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kur formuojasi židinys.

Mokyklose per dvi dienas užsikrėtė 69 mokiniai: Senamiesčio ir Dukstynos pagrindinėse mokyklose – po 2, Jono Basanavičiaus gimnazijoje ir Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje – po 1. Visi kiti atvejai – Antano Smetonos gimnazijoje, „Šilo“ progimnazijoje ir Užupio pagrindinėje mokykloje.

Pasak skyriaus vedėjo, dėl ugdymo proceso organizavimo izoliacija yra jautrus klausimas.  Šiuo metu laikomasi nustatytų taisyklių, dėl atskirų klasių izoliacijos sprendimus priima mokyklų vadovai. Jie konsultuojasi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais. Tačiau gali būti svarstomas ir perėjimo prie nuotolinio mokymo rajono mastu klausimas.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *