Tapo „Tautos šimtamečių ąžuolų“ nominantais

Tapo „Tautos šimtamečių ąžuolų“ nominantais / Ukmergės rajono „Tautos šimtamečių ąžuolų“ nominantai su žemės ūkio viceministru Dariumi Liutiku. Neringos Tuškevičienės nuotr.

Sekmadienį Trakų rajone, Aukštadvaryje, būrys ukmergiškių buvo pagerbti ir apdovanoti projekto „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ iniciatorių. Tai Žemės ūkio ministerijos iniciatyva, kuria siekta pagerbti bendruomenes, organizacijas ar nusipelniusius žmones.

Iš viso buvo sugalvota net 15 nominacijų. Kiekviena Lietuvos apskritis rinko savo „Tautos šimtamečius ąžuolus“.

Pretendentai į kiekvieną nominaciją ministerijoje buvo atrinkti vasaros pradžioje.

Kiekvienos nominacijos laimėtojus rinko feisbuko lankytojai specialiai projektui sukurtoje paskyroje.

Vilniaus apskrityje ukmergiškiai buvo labai aktyvūs ir atsiėmė daugiausiai apdovanojimų.

Žemaitkiemio miestelio bendruomenė pelnė nominaciją „Šimtmečio linksmiausieji“, Krikštėnų kaimo bendruomenė – „Šimtmečio amatų puoselėtojas“, Deltuvos miestelio bendruomenė – „Šimtmečio projektas“, Laičių kaimo ir Vidiškių miestelio bendruomenės – „Už tai, kas pamiršta sena, atrasta naujai“.

Dvi nominacijas – „Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė“ ir „Regiono šimtmečio palikimas“ – pelnė Valų kaimo bendruomenė.

Kęstutis Jarmalavičius ir Asta Jarmalavičienė iš Laumėnų pelnė nominaciją „Šimtmečio mokytojas“, Janina Stancikaitė-Strikienė iš Rečionių – „Jauniausias šimtmečio lyderis“, Rūta Šablevičienė iš Balelių – „Už pagalbą ir gerą žodį“.

Ukmergiškis Romas Pivoras nominuotas „Šimtmečio verslininku“, UAB „Valdo leidykla“ – „Šimtmečio dovana“, Lyduokių seniūnijos Griežionių kaimas – „Šimtmečio gyvenvietė“.

Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė pasakojo, kad iš visos Vilniaus apskrities ukmergiškių tarp nominantų buvo daugiausia.

„Turbūt buvom aktyviausi balsuojant. Tačiau ir iš tiesų nominantai yra to verti. Tikrai turime kuo didžiuotis, pasidžiaugti“, – pasakojo ji.

Visiems apdovanotiesiems skirtos ypatingos dovanos – garsiojo, tūkstantį penkis šimtus metų siekiančio Stelmužės ąžuolo palikuonys. Tai – Lietuvos miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje išauginti ąžuoliukai.

Stelmužės ąžuolas mena garbingą mūsų tautos praeitį, jos kovas už laisvę. Šis galiūnas – dvasinis mūsų tautinės stiprybės simbolis.

Šio ąžuolo palikuonys – stelmužiukai – dar maži, todėl vis dar auga ir laukia dienos, kai bus pasodinti ten, kur jiems lemta augti – šalies kaimuose ir miesteliuose.

Šventinio renginio metu žemės ūkio viceministras Darius Liutikas išsakė nuoširdžius sveikinimo žodžius ir šalia garbės rašto įteikė „Tautos šimtamečių ąžuolų“ sertifikatus.

Stelmužiukais iš viso apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų.

Susirinkusiuosius džiugino folkloro kapela „Ratilai“ bei Deivio ir Renatos Norvilų duetas.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *