Tarptautinė karjera „Lidl“: galimybė dirbti pasaulinėje komandoje plečia akiratį

Tarptautinė karjera „Lidl“: galimybė dirbti pasaulinėje komandoje plečia akiratį / LIDL Lietuva valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė

Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.

„Lidl Lietuva“ skatina savo darbuotojus įgyti tarptautinės patirties, kuri yra naudinga kiekvienam žmogui, o pagrindą tam suteikia įmonėje puoselėjama vakarietiška darbo kultūra.

Prie „Lidl“ prekybos tinklo komandos Skaistė prisijungė 2015 metais. Lankantis studijų parodoje Vilniuje merginą sudomino galimybė studijuoti Vokietijoje ir tuo pat metu atlikti apmokamą praktiką „Lidl“ parduotuvėse Vokietijoje.

„Ruošiantis studijoms, dalyvavau pokalbiuose su „Lidl“ darbuotojais tiek iš Lietuvos, tiek iš Vokietijos. Vienas iš studijų uždavinių buvo suprasti, kaip veikia „Lidl“ – kokie procesai turi būti sklandūs, kad parduotuvėse netrūktų darbuotojų, lentynose – prekių, o klientai būtų patenkinti ir norėtų sugrįžti. Siekiant įgauti regiono vadovams reikiamų žinių ir gebėti valdyti paskirtą parduotuvių regioną, studijoms teko skirti trejus metus, per kuriuos cikliškai kas tris mėnesius universitete mokydavomės teorijos, vėliau įgytas žinias pritaikydavome praktikoje – „Lidl“ parduotuvėse“, – pasakoja pašnekovė.

Po studijų grįžusi į Lietuvą Skaistė turėjo galimybę išbandyti skirtingas darbo „Lidl“ pozicijas. Pašnekovė dirbo regiono vadove, projektų vadove ir „Lidl Lietuva“ mokymų skyriaus vadove, rūpinosi sklandžia naujų parduotuvių ir logistikos centro darbuotojų darbo pradžia bei tolimesniu jų tobulėjimu.

„Sužinojusi apie darbo rotacijos programą, kartu su vadovais pasikalbėjome apie galimybę dirbti „Lidl“ centrinėje būstinėje Vokietijoje. Pasinaudoti programa pavyko – šiuo metu esu vyresnioji konsultantė diagnostikos ir analitikos skyriuje“, – dalijasi patirtimi Skaistė.

Darbas tarptautinėje komandoje

Jau daugiau nei septynerius metus „Lidl“ komandos nare esanti mergina pasakoja, kad pasinaudoti tarptautinės karjeros galimybėmis ją paskatino noras pažinti naujus žmones, įgyti patirties.

„Darbas „Lidl“ leidžia suprasti, koks platus yra pasaulis, kiek daug kultūrų ir tradicijų jame telpa, kiek daug skirtingų žmonių gali siekti vieno tikslo. Studijų laikotarpiu užmegzti ryšiai tebesitęsia iki šiol, o kasdien turiu šansą bendrauti su kolegomis iš daugelio „Lidl“ valstybių. Pavyzdžiui, susitinkame tiek gyvuose, tiek skaitmeniniuose mokymuose bei dirbtuvėse, kurių metu dalijamės patirtimi ir sprendžiame aktualius klausimus, iššūkius“, – sako Skaistė.

Pašnekovė pabrėžia, kad „Lidl Lietuva“ darbuotojai turi ne vieną galimybę išvykti ir įgyti darbo patirties bei padėti kolegoms užsienyje. Taip pat darbuotojams siūloma išvykti ir ilgesniam laikui, pavyzdžiui, pasinaudojant darbo rotacijos programa.

„Reikia suprasti, kad idealiai tinkamo laiko ar sąlygų naujoms profesinėms patirtims nebus: niekada nebūsi tam pasiruošęs, niekada nemokėsi kalbos taip sklandžiai, kaip kad ja bendrauja vietiniai tos šalies gyventojai. Tačiau išsikėlus konkretų asmeninį tikslą, kurį nori pasiekti – visus sunkumus galima įveikti. Šiuo patarimu vadovaujuosi ir pati“, – teigia Skaistė.

Aplinka, kuri skatina augti ir tobulėti

„Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė neabejoja, kad tarptautinė profesinė patirtis plečia žmonių kompetencijas, tam padeda ir įmonėje veikiančios talentų ugdymo programos.

„Siekdami paskatinti visus „Lidl Lietuva“ darbuotojus tobulėti ir augti, kiekvienam prekybos tinkle dirbančiam komandos nariui sudarome kasmetinį mokymosi planą, leidžiantį tobulinti turimas kompetencijas ir įgyti naujų. Stiprindami savo kvalifikacijas ir ugdydami naujas, darbuotojai ne tik patys auga kaip specialistai, bet ir gali sėkmingai motyvuoti, ugdyti savo komandą“, – teigia S. Savickienė.

Papildomas dėmesys darbuotojams

Pasak S. Savickienės, kokybiškos mokymo ir profesinio tobulėjimo programos – ne vienintelės priemonės įmonėje dirbančių komandos narių motyvacijai didinti.

Tai padeda pasiekti ir papildomos naudos, tarp kurių – ir privatus papildomas sveikatos draudimas, galimybė darbuotojams ir jų vaikams iki 14 metų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo apsaugančiomis vakcinomis, vitaminų rinkiniai bei nemokamos specialistų konsultacijos.

„Visapusiškai rūpinamės gera savo darbuotojų savijauta ir sveikata, todėl puoselėdami jų fizinę ir emocinę gerovę, siekiame padėti susitvarkyti ir su kasdieniais gyvenime kylančiais iššūkiais. Naudodamiesi nemokama visą parą veikiančia programa „Gali mumis pasikliauti!“, darbuotojai gali pasikonsultuoti teisiniais, finansiniais ar asmeniniais klausimais su kvalifikuotais, nepriklausomais psichologais bei konsultantais“, – pasakoja S. Savickienė.

Be papildomų naudų darbuotojų gerove rūpintis padeda ir vienas konkurencingiausių vidutinių darbo užmokesčių tarp penkių didžiausių šalyje veikiančių mažmeninės prekybos tinklų. „Rekvizitai.lt“ duomenimis, kovo mėn. vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių įmonėje siekė 1822,19 eurus. „Lidl Lietuva“ papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,6 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 69 prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *