Baigėsi vaikų priėmimas į rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šiuo metu vyksta grupių formavimas. Pastebima tendencija, kad tėvai anksti išleidžia vaikus į institucinį ugdymą, todėl daugiau vietų reikia pačių mažiausiųjų grupėse.
Iki vasario 15-osios tėvai turėjo pateikti prašymus dėl vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas nuo rugsėjo. Iš pateiktų prašymų matyti, kad visi vaikai pateko į grupes ir dar kai kuriuose darželiuose yra laisvų vietų.
Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas informavo, kad šiemet skyrius keitė politiką dėl grupių sudarymo.
Atkreipus dėmesį, kad amžiaus grupėje nuo trejų iki penkerių metų ikimokyklinis ugdymo procentas yra aukštas – siekia 97 proc., nutarta daugiau vietų sudaryti ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo grupėse.
Pastebima, kad vis daugiau šeimų savo vaikus į lopšelius-darželius išleidžia sulaukusius vienų ar dvejų metų amžiaus, o šio amžiaus ugdymo grupės yra mažesnės, turi mažiau vietų. Pavyzdžiui, pernai buvo įstaigų, kur šiose grupėse laisvų vietų neliko.
Pasak vedėjo, skirstant vaikus į konkrečias grupes, dar gali būti pakeitimų, nes ne visi tėvai stengiasi užregistruoti savo atžalas į ikimokyklinio ugdymo įstaigas iki nustatyto termino. „Anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai tėvai norėdavo užregistruoti dar negimusį kūdikį, nes buvo tikimybė, kad neliks vietų. Dabar įtampos nebėra, todėl ne visi tėvai skuba užregistruoti vaikus iki vasario 15 dienos“, – sakė V. Kalinas.
Vedėjas atkreipė dėmesį, kad pastaruosius trejus metus rajone ženkliai sumažėjo gimstamumas – tai irgi turi įtakos grupių komplektavimui ir laisvų vietų užimtumui.
Skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Bakučionienė sakė, kad sausio pabaigoje vyko pasitarimas su ugdymo įstaigų vadovais dėl grupių paruošimo naujų vaikų priėmimui. Įprastai šio proceso metu vaikai, kurie baigia priešmokyklinį ugdymą, yra perkeliami į išvykstančiųjų grupes ir sudaromos vietos naujų vaikų priėmimui.
Specialistė atkreipė dėmesį, kad visos grupės nuo trejų iki penkerių metų jau sudarytos, per metus jos tik papildomos, tačiau šio amžiaus vaikų nebeateina daug, pavyzdžiui, pernai atėjo vos 5 nauji vaikai. Kaita vyksta dėl to, kad vienos šeimos išsikelia gyventi kitur, o kitos įsikuria mūsų rajone. Iš esmės vietų šiose grupėse yra, bet nebeturi jų kuo užpildyti.
Sudarant grupes nuo dvejų iki trejų amžiaus grupėse yra po 15 vietų, nuo trejų metų – po 20 vietų, mažiausios grupės yra nuo vienų iki dvejų metų – po 10 vietų.
O laukiančiųjų eilėje daugiausia yra vienų–dvejų metų amžiaus grupėje, tada dvejų–trejų metų. Mažiausiai, kaip jau minėta, – nuo trejų metų.
R. Bakučionienė pastebėjo, kad pildydami prašymus tėvai paprastai įrašo kelias ugdymo įstaigas, todėl, kol laukiama eilėje, nėra aiškus naujai ateinančių vaikų skaičius. Šiuo metu grupės suformuotos sistemoje, tačiau reali situacija, kiek atėjo naujų vaikų, kiek bus sudaryta grupių, kur grupių padaugės, o kur liks mažiau, išaiškėja rugsėjo mėnesį.
Sistemai suskirsčius vaikus į grupes, tėvai dar turi laiko pranešti, ar vaikas tikrai lankys priskirtą ugdymo įstaigą, gali pareikšti, kad nori pakeisti ugdymo įstaigą ir pan. Pasak R. Bakučionienės, pasitaiko atvejų, kai tėvai, gavę vietą ugdymo įstaigoje, praneša, kad norėtų dar metus palaukti ir vaiko neišleidžia.
Pasak specialistės šiemet didžioji dauguma pateko į tas grupes, kurioms prašymuose teikė pirmumą. Jei įprastai, po paskirstymo sistemoje, jau kitą dieną sulaukiama nemažai skambučių dėl ugdymo įstaigų pakeitimo, tai šiemet pirmąją dieną nebuvo nė vieno skambučio.
Dabar įstaigų vadovų užduotis patikrinti, ar vaikai pateko į tas grupes, į kurias turėtų patekti, ar nesidubliuoja. Tada bus tvirtinamas grupių skaičius ugdymo įstaigose.
Specialistė sakė, kad tėvai, kurie nespėjo pateikti prašymų, tikrai gali registruotis. Grupės dar tik komplektuojamos ir vietų dar yra.