Tikina, kad pjauna tik pažeistus medžius

Tikina

Šalia Ukmergės esančiame Pivonijos šile žmonės dabar mato sukrautas didžiules rietuves nupjautos medienos.

Kai kam atrodo, kad miškininkai iškirto per daug medžių, esą šilas liks plikas. Socialinėje erdvėje pasipylė komentarai, kad miškininkai pinigaujasi ir kerta ne tik dėl gausaus sniego šią žiemą aplūžusius, bet ir sveikus medžius.

Diskutuojama, kad vien tik iš pažeistų medžių tokie milžiniški medienos kiekiai nesusidarytų.

Tačiau Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regiono padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas tvirtina, kad dabar naikinami tik gausaus snygio, nusiaubusio pušynus, padariniai – vykdomi sanitariniai miško kirtimo darbai.

„Pjaunami tik pažeisti medžiai – nė vienos sveikos pušies. Jei kas matė nupjautą sveiką pušį, tegul parodo“, – kalbėjo padalinio vadovas.

Pasak jo, patys miškininkai netikėjo, kad bus tiek daug ne tik nuvirtusių, bet ir nulūžusiom viršūnėm, nulūžusiom didelėm šakom medžių.

Ne specialistui gali atrodyti, kad pušis su nulūžusia viršūne gali sėkmingai gyvuoti toliau. Deja, taip nėra. Visus tokius medžius tenka šalinti, nes per kelerius metus jie nudžiūtų.

Vadovas iliustruoja skaičiais: kvartale, kur yra sveikatingumo takas, teko iškirsti 600 kietmetrių – apie 600 stambių pušų. Tik įsivaizduokime, kokio tai milžiniško dydžio medienos rietuvė.

V.Šalčiūnas apgailestauja, kad labiausiai nukentėjo būtent prie miesto esantis Pivonijos šilas, kurio pušys – senos ir brandžios. Jaunesni urėdijos plotai nukentėjo ne taip smarkiai.

Ukmergės regiono padalinio vadovas pasakojo, kad po snygio bandė išgelbėti kelias pušis, esančias  pušyno pakraštyje, prie įvažiavimo į mokyklos teritoriją. Sniego buvo neatlaikiusios jų šakos. Bokšteliu jas pasiekus ir nupjovus, medžius galima buvo išgelbėti.

Kvietėsi specialiųjų tarnybų pagalbos. Tačiau juk tai – miško medžiai, tad į pranešimą nebuvo sureaguota, gelbėjimo operacija nepavyko ir pavojų kėlusius medžius teko nupjauti.

Nupjautą medieną urėdija parduoda viešuose elektroniniuose aukcionuose, kurie skelbiami kas pusmetį. Didžiąją dalį medienos pirkėjai išsiveža patys.

V.Šalčiūnas taip pat informavo, kad Pivonijos šile, prie įėjimo į sveikatingumo trasą, yra iškabinę skelbimus apie miške vykdomus darbus.

Be kita ko rašoma, kad kilus klausimams, prašoma kreiptis į Pašilės girininkijos girininką G. Lazauską tel. 8 686 12951.

Taip pat vadovas tikino, kad urėdija sulaukia ir kitokių pranešimų apie kirtimus, ne tik skundų dėl esą per agresyvaus kirtimo. „Vakar gavau pranešimą, kad dar ne viską išvalėm. Žmogus nurodė, kurioje vietoje liko pažeistų medžių“, – pasakojo pašnekovas.

Jis informavo, kad Pašilės girininkija dėl sniegolaužų vasario ir kovo mėnesį sanitarinius kirtimus vykdė 96 hektarų plote, per balandį numatyti darbai dar 40-yje hektarų.

Iš viso padalinyje sanitariniai kirtimai atliekami 500 ha plote, iš jų 200 ha – Pašilės girininkijoje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *