Tvarkėsi lyg savame sklype

Tvarkėsi lyg savame sklype /

Ukmergiškis Arūnas papasakojo apie Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės padalinio darbuotojų savivalę. Pasakojo, kad Pašilės girininkas jo sodyboje leido krauti rąstus. Pabaisko seniūnijoje Jurdonių kaime esanti sodyba negyvenama. Pats Arūnas dirba užsienyje, tad tik iš kaimyno sužinojo, kad į ją iš miško tempiami rąstai.

Kaip tik tuo metu trumpam buvo grįžę į Lietuvą, tad nuvyko savo akim įsitikinti, kas gi vyksta. Ir tikrai pamatė sukrautus rąstus, ištryptą žemę, nulaužtus vaismedžius.

Apie įvykį pranešė policijai. Atvykę pareigūnai faktą konstatavo.

Pradėjus aiškintis sužinojo, kad tempti medieną iš netolimo miško darbininkams leido girininkas. 

Arūnas sako, kad girininkas pažadėjo, jog padarytus nuostolius kompensuos – skirs nemokamai malkų.

Po šio pokalbio vyras jokio rašto į policiją neberašė, tyrimo pradėti nebeprašė, o pats iš Lietuvos išvyko į darbą, nes laisvadieniai buvo pasibaigę.

Tačiau po dienos sužinojo, kad žadėtų malkų girininkija jam atvežti nebežada. Siūlo važiuoti į mišką pasirinkti sausuolių. Tačiau vyras mano, kad čia tikrai jokia ne kompensacija, nes tektų pačiam samdyti techniką, žmogų, ir išeitų tas pats, kas medienos kurui nusipirkti.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas medienos ruošai ir prekybai Valdas Kaubrė informavo, kad ištraukus paruoštą medieną iš miško, ji kraunama prie kelio, kad būtų patogu privažiuoti. Tais atvejais, kai prie keliuko esantis miškas arba žemė nuosavybės teise priklauso privatiems savininkams, iš anksto prašoma leidimo pasinaudoti teritorija prie kelio laikinam medienos sandėliavimui.

Tačiau šiuo atveju Urėdijos darbuotojai paskubėjo – nesuradę sodybos šeimininko pradėjo krauti medieną šalia keliuko netoli sodybos. „Taip neturėjo nutikti. Dėl to nuoširdžiai atsiprašome sodybos šeimininko, susisieksime su juo tiesiogiai, kad išspręstume šią situaciją“, – pateiktame atsakyme nurodo Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas medienos ruošai ir prekybai.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *