Ukmergė vėl kvietė į pasimatymą su šiuolaikiniais scenos menais

Autorius Ukmergės žinios
Projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ dalyviai. Dainiaus Vyto nuotr.

Ukmergės kultūros centre gegužės 2–18 dienomis į sceną sugrįžo projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ renginiai, pakvietę miesto gyventojus į pažintį su šiuolaikiniais scenos menais.

Kūryba ir bendrystė per judesį

Gegužės 2–3 dienomis vyko jaunimui skirti šiuolaikinio ir urbanistinio šokio užsiėmimai su urbanistinio šokio teatru „Low Air“. Užsiėmimai neapsiribojo technikos mokymusi – jie tapo kūrybiško bendravimo ir improvizacijos erdve. Šokio teatro įkūrėja Airida Gudaitė pabrėžė, kad svarbu ne tik vadovauti, bet ir būti procese kartu su jaunimu: kurti, reflektuoti, dalintis jausmais.

Darbas su jaunimu jai – tai nuolatinis procesas. „Kiekviename mieste susipažįstame su vietiniu jaunimu, kartu kuriame ir reflektuojame“, – teigė Airida.

Vienas iš užsiėmimų – „paukščių būrys“ – padėjo kurti bendrą judesį. Jaunuoliai dalinosi, jog tokios patirtys juos suartino ir suteikė drąsos. Vienas dalyvis prisipažino, jog atėjo be lūkesčių, bet išėjo kupinas naujų emocijų ir idėjų.

Susitikimas su „Low Air“ komanda praplėtė projekto rėmus ir užsiėmimuose dalyvavę jaunuoliai gegužės 17 d. vyko į Vilnių stebėti „Low Air“ spektaklio „Me Two/Savoj krūvoj“. Per gyvą patirtį, betarpišką bendravimą su kūrėjais, atlikėjais jaunuoliai įžengė į scenos menų pasaulį.

Nuo flamenko iki emocinio tyrimo

Gegužės 4 d. buvo pristatytas spektaklis „Taranto Aleatorio“. Choreografė María Del Mar Suarez La Chachi ir dainininkė Lola Dolores (Ispanija) įtraukė žiūrovus į jausmingą flamenko šokio ir cante stiliaus dainavimo pasaulį. Minimalistinis pastatymas, natūralumas, dainavimas be instrumentinės muzikos – viskas kūrė gilią emocinę ir kultūrinę patirtį. Vienas iš žiūrovų socialinėje erdvėje atviravo: „Anonsas nieko nežadėjo, bet po spektaklio plojau atsistojęs!“

Gegužės 18 d. pristatytas performansas „Chiaroscuro“ (choreografė – Liza Baliasnaja, Lietuva–Vokietija) analizavo baimės ir šleikštulio raišką kūne bei jų poveikį visuomenei. Pasirodymas pasižymėjo barokiniu dramatizmu, o Ukmergės žiūrovai įvardijo jį kaip itin įtraukiantį ir nepastebimai greitai prabėgusį.

Pristatydamas šiuolaikinio šokio spektaklius regione, Ukmergės kultūros centras tapo oficialiu festivalio „New Baltic Dance“ partneriu.

„Džiaugiamės būdami pavyzdžiu, kaip šiuolaikinis menas gali būti pamažu, bet užtikrintai įtvirtinamas regione – su kiekvienais metais žiūrovų salės pilnėja, o projekto programa turtingėja“, – sakė projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ vadovė Asta Lukoševičienė.

Kūrybinė konferencija

Gegužės 13 d. Lietuvos rajonų kultūros centrų ir bendruomeninių organizacijų atstovai buvo pakviesti į kūrybinę konferenciją „Šiuolaikiniai scenos menai regionuose – kūrybiškumo ir kultūros raktas“.

Atvyko ir pati festivalio „New Baltic Dance“ vadovė Gintarė Masteikaitė. Ji dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis apie „ConTempo“, tarptautinio scenos menų festivalio, vykstančio Kauno mieste ir rajone, organizavimą.

Atskleidė, kad per metus peržiūri net 200–300 spektaklių ir visuomet atranda bent vieną, kuris ją sužavi iki ašarų. „Duokite sau šansą pamatyti bent tris renginius – yra tikimybė, kad bent vienas jų jus priblokš“, – dalinosi Gintarė. Ji pabrėžė, kad festivalio sėkmė – ne tik kokybiški spektakliai, bet ir žiūrovų edukacija, kurie vis drąsiau įsitraukia į renginius kartu kuriant ypatingą kultūrinę atmosferą.

Konferencijoje patirtimi taip pat pasidalino Ukmergės kultūros centro direktorės pavaduotoja Sigita Rimydienė kartu su kultūrinių renginių koordinatore Asta Lukoševičiene. Komanda pristatė savo bendradarbiavimą su Lietuvos šokio informacijos centru, Šiuolaikinio šokio asociacija, kūrėjų organizacijomis bei vystomo projekto koncepciją, iššūkius ir pasiekimus.

Komunikacijos treneris, organizacijos „Mostai“ mokymų paslaugų plėtros ir organizacijos vystymo vadovas Lukas Kulikauskas, vesdamas dirbtuves „Kultūra atrakina“, akcentavo sąmoningos mąstymo kontrolės ir stabtelėjimo vertinant reikšmę. Dirbtuvėse dalyviai kartu tyrinėjo svarbiausius kritinio mąstymo įgūdžius per šiuolaikinio meno prizmę.

Projekto organizatorius – Ukmergės kultūros centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Ukmergės rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Lietuvos šokio informacijos centras, „Be Kompanijos“, „Low Air“, „Just a moment“, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvas, VšĮ „Teatro gatvė“. Rėmėjai – Lietuvos kultūros institutas, PICE fondas, „Aerowaves, EU“. Informaciniai partneriai – „Ukmergės žinios“ ir „Gimtoji žemė“.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *