Ukmergėje paminėta Valstybės diena

Ukmergėje paminėta Valstybės diena / Dainiaus Vyto nuotr. Šventė vyko prie Ukmergės piliakalnio.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Liepos 6-ąją – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – Ukmergėje, kaip ir visoje Lietuvoje, netrūko šventinių renginių. 

Apie 60 ukmergiškių ir miesto svečiu dalyvavo dviejų valandų ekskursijoje po miestą „Ar viską žinai apie Ukmergę?“, kurios gidais buvo kraštotyros muziejaus darbuotojai Aldona Urbaitė ir Vladas Kovarskas.

Nemažo susidomėjimo sulaukė ir Vlado Šlaito bibliotekoje įvykusi kraštiečių konferencija „Mano sėkmės istorija“, kurią organizavo praėjusių metų spalį susikūrusi nevyriausybinė organizacija (NVO) Ukmergės kraštiečių bendrija.

Ukmergiškiai ir miesto svečiai Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje dalyvavo šv. Mišiose už Ukmergės krašto žmones.

O vakarop minia užtvindė Ukmergės piliakalnio erdves. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Seimo narys Juozas Varžgalys ir rajono savivaldybės vicemeras Eugenijus Kuodelis. 

Po sveikinimo kalbų įvyko Kraštiečių koncertas, kuriame dalyvavo tarptautinių konkursų laureatė, kamerinės muzikos atlikėja Natalija Katilienė ir operos solistas, tenoras Rafailas Karpis, Ukmergės kultūros centro kolektyvai: folkloro ansamblis „Pyniava“, mišrus choras „Vyturys“, moterų choras „Žemyna“, jaunimo choras „Melomanai“, liaudiškų šokių grupė „Eglūnas“, moterų šokių grupė „Vilkmergė“. 

Lygiai 21 valandą ukmergiškiai kartu su viso pasaulio lietuviais iškilmingai sugiedojo Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“. 

Prie piliakalnio toliau skambėjo muzika ir dainos. Koncertavo kompozitorius ir atlikėjas Laimis Vilkončius, atlikėja Evelina Sašenko bei Lietuvos simfoninių pučiamųjų orkestras.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *