Ukmergėje – pati ekologiškiausia eglutė

Ukmergėje – pati ekologiškiausia eglutė / Sekmadienio vakarą Ukmergėje buvo įžiebta eglutė ir pradėjo suktis karuselė. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergės kalėdinė eglutė šiemet viena ekologiškiausių tarp visų Lietuvos miestų žaliaskarių – ji natūraliai auga miesto centre. Šiemet nutarta atsisakyti tradicijos statyti kalėdinę eglę miesto centre priešais kultūros centrą. Su šia dešimtmečių tradicija užaugo jau kelios ukmergiškių kartos.

Vietoje to sugalvota papuošti per tuos dešimtmečius gerokai išsistiebusią šalia kultūros centro augančią eglę. Tiesa, ji gerokai mažesnė nei buvo statoma kirstinė, tačiau tiesi, graži, o svarbiausia – pati natūraliausia puošmena.

Šventiniu akcentu tapo išnuomota aikštėje pastatyta vaikiška karuselė bei kalėdinio pašto ir kalėdinių dirbtuvių nameliai.

Sekmadienį į eglutės įžiebimo šventę susirinko gausus būrys ukmergiškių. Mažieji laukė didžiojo stebuklo – Kalėdų Senio ir įsižiebiančios eglės. Vyresnieji taip pat turėjo į ką akis paganyti: veikė mugė – įvairiais suvenyrais, dovanėlėmis, skanėstais prekiauta palei visą aikštę sustatytose pavėsinėse.

Didžiojoje scenoje vyko šventinis vaidinimas – Kalėdų Senelio pasaką vaikams sekė „Raganiukės“ teatro aktoriai, su vaikais bendravo pats Senelis. Po iškilmingo eglutės ir karuselės įžiebimo dangų nušvietė fejerverkai, koncertavo grupė „2 Donatai“.

Kadangi pastaruoju metu orai labai permainingi, didžiausia dovana šventės dalyviams tapo žemę užklojęs sniegas…

Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė pasakojo, kad karuselės nuoma mėnesiui kainuoja 4800 eurų. Didžiąją dalį šių lėšų paaukojo rajono verslininkai. Savivaldybė prisidės 1500 eurų.

22 vietų karuselė veiks kiekvieną dieną. Darbo dienomis ji suksis nuo 14 iki 20 val., savaitgaliais – nuo 11 iki 20 val., Kūčių dieną – iki 18 val.

Suptis joje ir vaikai, ir suaugusieji galės nemokamai. Karuselę paleis prižiūrėtojas.

Seniūnė tikisi, kad šis naujoviškas sumanymas suteiks džiaugsmo ukmergiškiams.  Taip pat primena, kad ir karuselė, ir naujais žaisliukais padabinta eglė yra stebimos vaizdo kamerų, tad piktavaliai geriau jau tegul nemėgina kišti nagų…

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *