Ukmergėje šiemet užregistruoti 189 šunys ir 74 katės

Gedimino Nemunaičio nuotr. Visi laikomi gyvūnai turi būti registruoti.

Šiuo metu Gyvūnų augintinių registre įregistruota apie 500 tūkst. kačių, šunų ir šeškų.

Ukmergėje vien šiais metais užregistruoti 189 šunys ir 74 katės. Birželio mėnesį buvo užregistruoti 43 šunys ir 6 katės, gegužės mėnesį – 37 šunys ir 12 kačių, balandžio mėnesį – 31 šuo ir 8 katės.

Aplinkos ministerija skelbia patvirtinusi Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, kurios nustato vienodą gyvūnų augintinių, paženklintų Lietuvoje bei perkeltų ir įvežtų iš Europos Sąjungos valstybių bei trečiųjų šalių registravimo tvarką.

Perkeltų ir įvežtų kačių, šunų ir šeškų registravimas pavestas veterinarijos gydytojams ir ženklintojams.

Taisyklėse nustatyta, kad ženklinant ir registruojant gyvūną augintinį jo laikytojui ar savininkui nereikės pildyti popierinio prašymo, duomenys bus įrašomi į Gyvūnų augintinių registrą.

Po gyvūno augintinio įregistravimo, jo laikytojas ar savininkas, prisijungęs prie Gyvūnų augintinių registro per Elektroninius valdžios vartus, gali patikrinti gyvūno augintinio įregistravimo faktą, duomenis apie jį, gauti jo įregistravimo išrašą.

Popierinis prašymas galės būti pildomas iki 2025 m. liepos 1 d. tais atvejais, kai paženklintas ir registruotas gyvūnas perduodamas kitam savininkui.

Nuo 2025 m. liepos 1 d. Gyvūnų augintinių registre įregistruotą gyvūną augintinį perduodant kitam laikytojui, perduodantis laikytojas turės pateikti duomenis Gyvūnų augintinių registrui.

Jei yra keli gyvūno augintinio savininkai, į Gyvūnų augintinių registrą įrašomi savininko, kuris faktiškai laiko gyvūną augintinį, duomenys.

Veterinarijos gydytojams ir ženklintojams planuojama organizuoti mokymus, kuriuose jie bus išsamiai supažindinti su taisyklių pakeitimais.

Tikimasi, kad gyventojai, kurie dar nepaženklino ir neįregistravo savo augintinių arba laiko paženklintus ir neįregistruotus kates, šunis ar šeškus, suskubs tai padaryti.

Aplinkos ministerija primena, kad už taisyklių pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė.

Pagal Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas, ar šunų, kačių ir šeškų laikytojai ir savininkai nustatyta tvarka yra paženklinę ir įregistravę laikomus gyvūnus augintinius, kontroliuoja savivaldybės.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *