Ukmergės aplinkosaugininkai aptiko didelį kiekį pavojingų atliekų

Ukmergės aplinkosaugininkai aptiko didelį kiekį pavojingų atliekų /

Ukmergės rajono agentūros aplinkos apsaugos pareigūnai Kopūstėlių kaime aptiko didelį kiekį nelegaliai tvarkomų pavojingų atliekų medienos apdirbimu užsiimančios įmonės teritorijoje. Pirminiais duomenimis, rasta iki 100 tonų pavojingų atliekų, kurios buvo sukrautos angaruose ir atviroje įmonės teritorijoje. Įtariama, kad dalis atliekų galimai buvo sudegintos.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono aplinkosaugininkai nusprendė atlikti patikrinimą, pastebėję iš įmonės statinių rūkstančius tirštus dūmus. Priartėjus prie teritorijos, dideliu spinduliu užfiksuotas suodžiais padengtas sniegas, o nuo šalia sukrautų didelės talpos metalinių statinių sklido aštrus kvapas.

Aplinkos apsaugos pareigūnai surinktą informaciją perdavė policijai, kuri dėl šio fakto pradėjo ikiteisminį tyrimą. Savo ruožtu aplinkosaugininkai įvertins aptiktų pavojingų atliekų sudėtį ir nustatys aplinkai padarytą žalą. Primename, kad atliekų tvarkytojai privalo turėti Aplinkos apsaugos agentūros išduotą licenciją ir leidimą tvarkyti pavojingas atliekas.

Kad tokios aplinkai ir žmonių sveikatai žalingos situacijos nebesikartotų, Aplinkos ministerija imasi stiprinti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Steigiamas Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos turės analitinį padalinį, užtikrinsiantį vieningą ir efektyvią atliekų tvarkymo kontrolę. Įmonių patikrinimai taps kompleksiniai, o atliekų tvarkytojai neišvengs atsakomybės, jei nesilaikys įstatymų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *