Ukmergės miesto erdvių tvarkymui – naujas konkursas

Ukmergės miesto erdvių tvarkymui – naujas konkursas / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Neatsiradus norinčiųjų naujam gyvenimui prikelti Ukmergės senamiestį, rajono savivaldybė rengiasi skelbti naują konkursą viešųjų miesto erdvių sutvarkymui. Manoma, kad pakeitus pirkimo būdą ir naujai sudėliojus sąlygas, atsiras norinčiųjų dalyvauti.

„Ukmergės žiniose“ rašėme apie tai, kad savivaldybės vasarą skelbtame atviro projekto konkurse viešųjų miesto erdvių – Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis – sutvarkymui norinčiųjų dalyvauti neatsirado. Iš viso savivaldybė planuoja sutvarkyti 9 hektarų teritoriją.

Konkurso vertinimo komisijai vadovaujanti Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė sako, jog išanalizavus priežastis, kas galėjo atbaidyti dalyvius, bus rengiamas kitas konkursas.

Anot komisijos pirmininkės, prieita prie išvados, jog priežastis galėjusi būti ir ta, kad konkursas rengtas per viešųjų pirkimų sistemą. Kadangi procedūros yra sudėtingos, tai galėjo pasirodyti kliūtimi tiekėjams.

Visos numatytos tvarkyti erdvės yra senamiestyje. Anot A. Balčiūnienės, čia tikrai ne bet kokie planai ir idėjos gali būti įgyvendinamos. Mat pasirinkimo laisvę gerokai apriboja Kultūros paveldo departamento reglamentai.

Taip pat buvo konsultuotasi ir su kitų miestų architektais, rengusiais panašius konkursus.

„Daugumos iš jų situacija buvo panaši. Pavyzdžiui, kauniečiai sakė, kad su tokia pačia problema susidūrė surengę konkursą Laivės alėjos sutvarkymui“, – pasakoja pašnekovė.

Rengiant konkursą iš naujo, nutarta nebeiti tuo pačiu keliu – rengti nebe projekto, kaip buvo praėjusį kartą, o supaprastintą atvirą konkursą.

Šie būdai yra skirtingi. Vasarą rengtame projekto konkurse komisija buvo pasiruošusi vertinti pateiktus projektus – planuota išrinkti geriausią projektą ir pagal jį sutvarkyti numatytą teritoriją.

Tuo tarpu planuojamo supaprastinto atviro konkurso atveju bus perkama projektavimo paslauga. Komisijai atrinkus nugalėtoją, su juo bus pasirašoma sutartis.

Ir tik sudarius sutartį, laimėtojas turės pristatyti tris viešųjų erdvių sutvarkymo projektų variantus.

Ar tokiu atveju neatsiranda grėsmė nupirkti katę maiše – juk projektų variantus įvertinti galimybė atsiras tik sudarius sutartį?

Pašnekovė patikino, kad komisija konkurso dalyvius vertins įvairiais aspektais – lygiagrečiai su dalyvių siūloma kaina bus vertinami ir kvalifikaciniai gebėjimai.

„Kaip tik atvirkščiai – kai vertinami idėjos, pasiūlymai, apie dalyvių kvalifikaciją tuo labiau nėra žinoma“, – teigia ji.

Konkursą rengiamasi skelbti artimiausiu metu. Komisija šiuo metu dėlioja paskutinius štrichus, rengdama naujus reikalavimus galimiems konkurso dalyviams, technines specifikacijas, aprašymus.

Jei šį kartą pavyks – atsiras norinčiųjų dalyvauti, su laimėtoju bus sudaryta sutartis, jo pateikti miesto erdvių sutvarkymo variantai bus aptariami su visuomene.    

„Informuosime gyventojus apie projektų pristatymą, kviesime dalyvauti ukmergiškius. Tikrai labai norėtųsi, kad miestelėnai ar rajono žmonės būtų aktyvūs sprendžiant, kaip turėtų atrodyti svarbiausios mūsų miesto zonos“, – ragina A. Balčiūnienė.

Ji mano, kad sausio mėnesį jau turėsime konkurso laimėtoją, o per pusmetį bus parengti ir miesto erdvių sutvarkymo projekto variantai.

Kęstučio aikštės, Draugystės skvero bei Pilies parko su prieigomis sutvarkymas bus finansuojamas tikslinėms teritorijoms iš ES paramos skirtų lėšų. Tarp 23 tikslinėmis teritorijomis įvardintų savivaldybių – ir Ukmergė. Mūsų savivaldybei numatyta skirti 8,6 mln. eurų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *