Ukmergės ugniagesiai gavo naujos technikos

Ukmergės ugniagesiai gavo naujos technikos /

Lietuvos miestų ugniagesiams perduota 12 mln. vertės gelbėjimo įrangos – 43 automobilinės cisternos ir 4 automobilinės kopėčios. Naujos technikos sulaukė ir ukmergiškiai.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Mindaugas Kadelskas sakė, kad ji jau atkeliavo – tai sunkiosios klasės automobilinė cisterna, galinti gabenti 6 tonas vandens.

Automobilis kol kas neparengtas, o komanda pirmiausia turi apsimokyti juo dirbti. „Šiuo metu komplektuojama reikalinga įranga. Tai – gesinimo ir gelbėjimo įranga, parankinės priemonės. Manau, kitą savaitę jau galės išriedėti gesinti gaisrų“, – sakė M. Kadelskas.

Jo duomenimis, Ukmergėje parengtyje nuolat būna automobilinis keltuvas ir dvi automobilinės cisternos bei viena rezervinė. Vienu gaisriniu automobiliu daugiausia gali vykti šeši žmonės. Ukmergėje pamainoje budi šešiese ar septyniese.

Tai – jau trečiasis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsigytų gaisrinių automobilių perdavimas miestų ir miestelių ugniagesiams šiais metais. Skelbiama, kad automobilinės cisternos yra su dvigubomis kabinomis, skirtos vykti į gaisrus ir gelbėjimo darbus, vežti gesinamąsias medžiagas bei gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinti gaisrus. Technika yra su didesnio važumo padangomis, leidžiančiomis važiuoti sudėtingomis važiavimo sąlygoms ir eksploatuoti cisternas visais metų laikais.

Jose taip pat yra autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai, skirti namų numerių paieškai, turi vidinį kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą.

Automobilinių cisternų gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti 7-ių tonų svorio priekabą. Ant jų stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms.

Vidutinės klasės automobilinės cisternos gali gabenti 3 000 litrų vandens, o sunkiosios – 6 000 litrų. Vieno tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *