Ukmergiškiai – jaunimo mainų projekte Kipre

Ukmergiškiai – jaunimo mainų projekte Kipre / Ukmergiškiai Kipre gilinosi į „sąžiningos prekybos“ sąvoką.

Aštuoni jaunuoliai ir dvi vadovės iš Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro (JLC) dalyvavo tarptautiniame jaunimo mainų projekte Kipre.

Šioje šalyje kartu su Portugalijos, Bulgarijos, Kipro, Lenkijos ir Ispanijos jaunimu praėjusią savaitę jie gilinosi į „sąžiningos prekybos“ sąvoką, ieškojo atsakymų į klausimus, kodėl pasauliui reikia tokios prekybos.

Projekto tema – „Sąžininga prekyba ir atsakingas vartojimas“ – leidžia gilintis į prekybos organizavimo etapus. Jaunuoliai grupėse „įsteigia“ įmones, kuria jų logotipus, pardavimo ir reklamos strategijas, atlieka tyrimus apie drabužių sudėtį, pagaminimo vietą, priežiūrą, drabužiais prekiaujančias kompanijas, pateikia įžvalgas, kaip suteikti drabužiams „antrą gyvenimą“.

Jaunuoliai iš skirtingų Europos šalių pristatė savo krašto kultūrą, tradicijas, muziką, šokius, pasakojo apie savo šalies papročius, rengė nacionalinių patiekalų vaišes. Vakaro šeimininkai pasakojo apie ragaujamo maisto paruošimą, specifinį skonį, paskirtį, gaminimo tradicijas.

Viena diena projekte skirta pažintinei išvykai į Afroditės uolą, Karalių kapus, archeologijos muziejų.

Jaunimo laisvalaikio centro direktorė Daiva Pranskevičienė sako, kad bendradarbiavimas su kipriečių jaunimo organizacija „Acpelia“ prasidėjo pernai vasarą, kuomet jaunimo darbuotoja Ingrida dalyvavo konferencijoje Kipre.

Kipras – valstybė ir sala Viduržemio jūros rytuose, padalinta į pietinę – graikiškąją, ir šiaurinę – turkiškąją. Net Nikosija, Kipro sostinė ir didžiausias miestas, yra perskelta pusiau – šiaurinę dalį valdo turkai, ten karaliauja islamas, o pietinėje dalyje – graikai ortodoksai.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *