Už knygą – du svarbūs apdovanojimai

Už knygą – du svarbūs apdovanojimai / J. Kelero poezijos rinktinę įvertino ir skaitytojai

Poetui Juliui Kelerui už pernai išleistą poezijos rinktinę „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ siūloma skirti prestižinę Maironio premiją, kurios laureatas tampa ir tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Be to knyga tapo laureate Metų knygos rinkimuose poezijos knygų kategorijoje.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną buvo paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Poezijos knygų kategorijoje daugiausia skaitytojų balsų surinko J. Kelero knyga „Virtuvėlė pilna Ukmergės“.

Akcijoje varžėsi specialiai sudarytų ekspertų komisijų atrinktos pernai išleistos knygos – iš viso nominuota 21 knyga penkiose kategorijose. Skaitytojai už jas balsuoti galėjo du mėnesius nuo nominantų paskelbimo Vilniaus knygų mugėje.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų ir yra Skaitymo skatinimo programos dalis. Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Kultūros ministerija knygų laureačių autoriams skyrė pinigines premijas, o autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“ dovanojo vardinius antspaudus.

Maironio premijos skyrimo komisija, kurios pirmininkas – poetas A. A. Jonynas, laureatą išrinko iš penkių kandidatų, kuriuos pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Maironio premija įsteigta 2013-aisiais, ją sudaro 3 tūkst. eurų. Ji skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

Poetas, kuriam skiriama premija, tampa tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

Prestižinės poetų premijos steigėja ir mecenatė yra Kauno miesto savivaldybė. Komisijos siūlymą dar turi patvirtinti Kauno miesto savivaldybės taryba savo posėdyje.

Iškilmingas laureato pagerbimas bei „Poezijos pavasario“ ir Maironio premijos įteikimas planuojamas gegužės 26 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

„Poezijos pavasario“ laureatu tampama ir premija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *