Užuolaidų tipai: kokį pasirinkti?

Užuolaidų tipai: kokį pasirinkti? /

Užuolaidos yra tas namų akcentas, kuriuo bet kurios erdvės interjerą galima stipriai pakeisti  arba tiesiog sukurti tokį, kokio norisi nekeičiant baldų ar sienų spalvos. Vienas svarbiausių kriterijų renkantis tiek dienines, tiek naktines užuolaidas – kokybė. Tai lemia ir eleganciją, ir jaukumą, ir, be abejonės, ilgaamžiškumą. Juolab, kad šiandien pasirinkimas išties yra didelis. Užsukite https://tavosapnas.lt/katalogas/uzuolaidos/ ir įsitikinsite. Šiek tiek plačiau apie tai, kokie galimi  užuolaidų tipai. 

Pieštukinio klostavimo užuolaidos. Tai vis dar pats populiariausias langų puošmenos pasirinkimas. Jas drąsiai galima vadinti užuolaidų klasika. Jeigu prieš kelis dešimtmečius klostavimas buvo atliekamas tiesiog rankomis, tai šiandien be vargo tą galima padaryti sutraukiamos juostelės dėka. Tokio tipo užuolaidas galima pavadinti ne tik klasikinėmis, bet ir universaliomis. Jos tinka bet kokio stiliaus interjerui: nuo klasikos iki moderno. 

Užuolaidos su žiedais. Tokio tipo užuolaidos suteikia namams prabangumo ir, tuo pačiu, tvarkingumo. Užuolaidų žiedai gali būti įvairių formų ir spalvų, tad labai nesunku sukurti norimą stilių. Sakykim, vaikų kambaryje galima pasirinkti skirtingų spalvų ar formų žiedus. Tai suteikia žaismingumo ir individualumo. Be abejonės, dėl poreikio pirkti papildomai žiedus, šios užuolaidos kainuoja šiek tiek brangiau, bet puikus rezultatas tikrai to vertas. 

Kilpinio klostavimo užuolaidos. Šios užuolaidos nuo prieš tai minėtų skiriasi tuo, jog vietoj žiedų naudojamos iš to paties audinio pasiūtos kilpos. Ir tos kilpos būna prisiūtos prie pačios užuolaidos. Tokio tipo langų puošmena labiausiai tinka romantiško ar klasikinio stiliaus interjere. Be to, tai puikus pasirinkimas jeigu turite gražius karnizus ir nenorite jų slėpti. 

Paaukštinimą turinčios užuolaidos. Jos dažnai vadinamos karališkomis, nes yra pakilusios kelis centimetrus virš karnizo, o klostės tarsi sudaro karūnos vaizdą. Puikus pasirinkimas klasikinio stiliaus interjerui. Beje, tokioms užuolaidoms tinkamiausi vieliniai karnizai. 

Trumpos užuolaidėlės. Tokios užuolaidos dažniausiai pasirenkamos virtuvei. Tačiau visai nereikia bijoti jų išbandyti ir kitose namų erdvėse. Tokią langų uždangą turėtų rinktis tie, kurie mėgsta atvira vaizdą į lauką, tačiau dėl interjero jaukumo nori kambarį papuošti užuolaidomis.

Taigi, kaip matote, užuolaidų pasirinkimas tikrai gana didelis. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir fantazijos. Be to, visuomet galima pasitarti su interjero dizaineriais ir tikrai  išsirinksite  jūsų namams tinkamiausias užuolaidas. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *