Užupio mokykla atšventė jubiliejų

Užupio mokykla atšventė jubiliejų / Pasveikino rajono mokyklų vadovai.

Praėjusį savaitgalį Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla atšventė trigubą sukaktį. Suėjo 85-eri metai, kaip mieste, Užupyje, buvo pastatyta antroji pradinė mokykla. 60 metų, kaip ji tapo Ketvirtąja vidurine, ir 45-eri, kaip stovi dabartinis mokyklos pastatas Linų gatvėje.

Ilga ir vingiuota buvo šios mokyklos istorija. Senutėlio žalio medinio pastato – pradžios mokyklos – Vilniaus gatvėje priešais „Iki“ prekybos centrą nelikę nė ženklo. Buvusi didžiulė – daugiau nei tūkstančio šešių šimtų mokinių dviem pamainomis ugdžiusi – mokykla 1988 metais išgyveno, anot mokytojų, skausmingą išsiskyrimą, kai pusė mokinių ir pedagogų išėjo į naują, tuometinę Šeštąją, vidurinę mokyklą. Keitėsi mokyklos statusas, pavadinimai, tačiau išliko daugybės mokinių ir mokytojų šilti prisiminimai apie savo mokyklą.

Mokyklai vadovavo penki direktoriai: Elena Vėbrienė, Vladas Vėbra, Albertas Plankis, Rimantas Kasiulevičius, Grigorijus Malčanovas. Šeštoji, dabartinė, direktorė Regina Razmienė vadovauja įstaigai jau 15 metų.

Jubiliejinėje šventėje Ukmergės rajono mokyklų vadovų vardu kalbėjusi Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorė Daiva Liumparienė sakė, jog sunku surasti žmogų, kuris vienaip ar kitaip nebūtų susijęs su šia sena mokykla. Vieni joje dirbo ar mokėsi, kitų mokėsi vaikai ar tėvai. Štai ir D. Liumparienės mama buvo šios mokyklos pirmos laidos abiturientė.

Jubiliejaus proga kolektyvą sveikino Seimo narys Juozas Varžgalys, savivaldybės mero patarėja Laima Gambickienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas ir vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė, rajono mokyklų vadovai.

Prisiminimais dalijosi buvusi direktoriaus pavaduotoja Violeta Ivanauskienė, lietuvių kalbos mokytojas Bronius Dulevičius. Mokyklos mokinių ir darbuotojų kolektyvai koncertavo susirinkusiesiems.

Ilgai šurmuliavo buvę, jau senjorai, ir esami mokytojai. Beveik prieš du dešimtmečius mokykloje dirbusi muzikos mokytoja Julė Juodienė pasidžiaugė, kad mokykla ir vėl dainuoja, o buvusi pradinių klasių mokytoja ir choreografė Marytė Slapšienė pridėjo: „…ir šoka“. J. Juodienė užvedė dainą, jai pritarė visas kolektyvas.

Garbaus amžiaus buvę mokyklos mokytojai sakė laukiantys kito jubiliejaus, kad vėl galėtų susirinkti draugėn, pabūti kartu savoje mokykloje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *