Vaikų darželiui – ministro apdovanojimas

Žemės ūkio ministras  Kęstutis Navickas Ukmergės lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorei Birutei Jucevičienei įteikė reikšmingą apdovanojimą – medalį „Už sveikos vaikystės puoselėjimą“.

Ši nominacija buvo paskelbta ir įteikta Žemės ūkio ministerijos organizuotoje konferencijoje „Dvidešimt Lietuvos kaimo ir žemės ūkio augimo metų“.

Ukmergiškiams garbingas apdovanojimas skirtas, nes jau penkerius metus „Žiogelis“ organizuoja ekologinį maitinimą įstaigoje ir buvo šios veiklos pradininkas Lietuvoje.

Pažymima, kad ši švietimo įstaiga savo sprendimais bei darbais kūrė proveržį ir svariai prisideda prie šio sektoriaus modernizavimo.

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“ – vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs vaikus maitinti ekologišku pagal nacionalinės maisto kokybės sistemos reikalavimus pagamintu maistu.

Įstaigos direktorė B. Jucevičienė pasakojo, kad ekologiškas maitinimas iš pradžių buvo pilotinis projektas, kurį pirmus dvejus metus rėmė rajono savivaldybė. Dabar darželis gauna paramą pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles.

Tokią paramą gauna ir kitos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurių maitinime ne mažiau kaip 60 proc. užima ekologiška produkcija.

Pasak direktorės, jų virtuvėje naudojama gerokai daugiau – net 80 proc. – ekologiškų produktų: ne tik vaisių, daržovių, bet ir mėsos. Produktus perka per Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvą. Ekologiškas sodo ir daržo gėrybes perka iš vietinio mūsų rajone įsikūrusio G. Sakalauskienės ūkio.

Darželis ir pats savo kieme turi šiltnamį, kuriame augina įvairius augalus, o lysvėse žaliuoja prieskoninės žolelės. Šią įstaigą lankančių vaikų gardėsis – pačių užauginti augalų daigai, kuriuos deda ant duonos ir valgo.

„Žiogelyje“ visiškai atsisakyta cukraus – arbatą vaikai geria be cukraus, šaldytos ar šviežios uogos pagardinamos nebent bananais. Labai nedaug vartojama ir saldžių sulčių.

Įstaigą šiuo metu lanko 185 vaikai. Pasak direktorės, pastebima, kad lankomumas labai geras, o tai reiškia, kad sveikai valgantys vaikai serga mažiau.

Vaikai „Žiogelyje“ ekologiškais produktais maitinami jau penkerius metus. Šiemet išleista antra laida darželinukų, kurie įstaigoje maitinami sveikai.

Direktorė džiaugiasi, kad ši sveikos mitybos žinutė perduodama ir šeimoms. Beje, pastebi, kad labai daug jaunų mamų bei tėčių ir patys vaikus maitina visai ne taip, kaip buvo maitinami patys – mažieji geria tik vandenį, visiškai nevartoja cukraus, negauna saldainių.

Ministerijos duomenimis, dabar šalyje ekologiškai maitina per 80 darželių. Finansavimas programai kasmet didinamas.

„Didžiuojamės mums skirta nominacija. Tai skatina ir toliau žengti ekologijos ir tvarumo keliu“, – sako įstaigos direktorė B. Jucevičienė. Pasak jos, visuose susitikimuose, konferencijose, kalbant apie rajonų vadovų požiūrį į vaikų sveiką maitinimą, Ukmergės rajono savivaldybė išskiriama kaip pažangiausia šalyje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *