Vaikų globos namams – griežti nurodymai

Vaikų globos namams – griežti nurodymai / Ukmergės vaikų globos namai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžios įstaigos atliko neeilinį patikrinimą Ukmergės vaikų globos namuose po gegužę įvykusio nelaimingo atsitikimo, kuomet miške rastas šių namų auklėtinio kūnas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistų komandai atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vykdomi ne visi keliami reikalavimai.

Ukmergės rajono savivaldybėje nėra patvirtinta savižudybių ir savižudiško elgesio prevencijos programa. Be to, nepakankamai užtikrinamas vaikų psichiatro paslaugų poreikis, specialistai iš Kauno miesto atvyksta į teritorinį sveikatos centrą tik du kartus per mėnesį.

Tyrimas nustatė, kad atsižvelgiama ne į visus vaiko poreikius, kai kuriais atvejais dalis vaikų jaučiasi nesaugūs. 34 proc. globos namuose augančių vaikų nurodė, kad patiria patyčias mokykloje, 17 proc. vaikų jas patiria globos namuose.

Be to, globos namų šeimynose gyvena daugiau nei 10 vaikų, nors rekomenduojamas skaičius neturi viršyti 10.

Bendras paslaugų gavėjų skaičius viršija maksimalų 60-ies vaikų skaičių. Taip pat ir kambariuose gyvenančių vaikų skaičius viršija leistiną.

Specialistai nurodė, jog Ukmergės globos namuose nepakankamai dėmesio skiriama socialinį darbą dirbančių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad Ukmergės vaikų globos namai yra įpareigoti šiuos trūkumus pašalinti iki lapkričio. Pašalinus ne visus neatitikimus per nustatytą laiką, bus stabdomas įstaigos veiklos licencijos galiojimas.

16 m. paauglys iš gyvenimo pasitraukė gegužės 15-osios vakarą. Jo kūnas aptiktas šalia Pivonijos mikrorajono esančio miško pakraštyje.

Tą patį vakarą į Ukmergės vaikų globos namus buvo sukviesti visi atsakingų tarnybų specialistai bei sudarytas krizių valdymo planas.

Iš gyvenimo pasitraukęs paauglys buvo palaidotas įstaigos lėšomis.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *