Valstybės atkūrimo proga – virtualus bėgimas

Valstybės atkūrimo proga – virtualus bėgimas /

Valstybės atkūrimo šventę ukmergiškiai minės bėgimu. Tiesa, dėl karantino šiemet jis bus virtualus. Į tradicinį bėgimą „Pabaiskas–Ukmergė“ kviečia Ukmergės sporto centras.

11,6 km trasos „Pabaiskas–Ukmergė“ bėgimas yra ilgametė tradicija, skirta Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti. Ukmergės sporto centro metodininkas Rimantas Lenartavičius sakė, kad renginys organizuojamas nuo 1988 metų. Ir pirmą kartą jis vyks virtualiai.

Ukmergės sporto centras rengdamas šį bėgimą bendradarbiauja su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija.

Bėgikai registruotis gali iki vasario 15-osios 8 val. ryto, kada startuos pats renginys. Užsiregistravusieji bėgti galės pasirinktu laiku nuo vasario 15 d. 8 val. iki 21 d. 20 val. Atvykti į Ukmergę nereikės. „Trasą kiekvienas galės bėgti ten, kur gyvena“, – paaiškino R. Lenartavičius. Rezultatai bus sumuojami, naudojantis bėgimo programa STRAVA, kuri fiksuoja nubėgtą atstumą ir laiką.

Gyvo renginio metu įprastai būdavo sulaukiama per 200 dalyvių. Sporto centro metodininko duomenimis, į šiųmetį virtualų renginį, likus savaitei iki registracijos pabaigos, jau buvo užsiregistravę 166 žmonės. „Tai – bėgikai iš visos Lietuvos, daugiausia – bėgimo mėgėjų klubų nariai, bet yra ir pavienių asmenų. Ukmergiškių kol kas užsiregistravo 12“, – sakė R. Lenartavičius. Tarp ketinančiųjų dalyvauti užsiregistravo ir lietuvių bėgikai užsienio šalyse: du – Švedijoje, vienas – Norvegijoje.

Įprastai bėgant trasą „Pabaiskas–Ukmergė“ susidaro 11 kilometrų ir 600 metrų, tačiau šiemet dalyvaudami virtualiame renginyje bėgikai galės pasirinkti ir trumpesnę distanciją. Programėlė STRAVA parodys jų nubėgtą kelią.

Dėl to, kad ne visi bėgs visą distanciją, nugalėtojai bus renkami ne pagal laiką, o burtų keliu. 6 bėgikai vyrai ir 6 bėgikės moterys bus apdovanoti taurėmis, visi dalyviai gaus atminimo medalius. Taip pat bus apdovanotas aktyviausias klubas už masiškumą.

Apdovanojimų data nenumatyta. Pasak R. Lenartavičiaus, gali prireikti dienos ar kelių, kol komisija susumuos rezultatus. Ankstesniais metais iškilminga apdovanojimų ceremonija vykdavo finiše – Ukmergės miesto centre, prie paminklo „Lituania restituta“. Šiemet ir apdovanojimai bus nuotoliniai. Medalius ir taures dalyviams ketinama išsiųsti.

Mažieji bėgikai

Dvejus metus bėgime, skirtame paminėti Valstybės atkūrimo dieną, dalyvavo ir rajono ugdymo įstaigos. Moksleiviai turėdavo įveikti 3 kilometrų distanciją, o darželinukai bėgdavo simbolinį atstumą.

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius vaikus pakvietė dalyvauti Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga organizuojamoje 16-os kartų apibėgimo aplink savo ugdymo įstaigą akcijoje. Vasario 15–19 d. kviečia bėgti savo įstaigų teritorijose.

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Bakučionienė sakė, kad akcijoje planuoja dalyvauti dauguma ikimokyklinio ugdymo įstaigų. „Noriu pridurti, kad tai – akcijos tęstinumas. Vaikai su tėveliais jau dalyvavo bėgime Vienuolyno gatve, praėjusiais metais buvo organizuotas bėgimas prie Ukmergės piliakalnio. Šiemet tenka apsiriboti savomis aplinkomis“, – kalbėjo specialistė.

Atkreipiamas dėmesys, kad bėgimai ugdymo įstaigose organizuojami mažomis grupelėmis. Vienas vaikas savo darželį turės apibėgti tik kartą. Bendras bėgančių grupelių skaičius – 16. Feisbuko puslapyje Ukmergės švietimas koja kojon bus sukurtas albumas su smagiomis darželių apibėgimo nuotraukomis. Kadangi tai – ne varžybos, o maža pilietiškumo, vikrumo akcija, apdovanojimai neplanuojami.

Darželiuose numatyta ir daugiau renginių, susijusių su Vasario 16-osios paminėjimu.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *