Vasaris – vaikų darželių skirstymo metas

Vasaris – vaikų darželių skirstymo metas / Tikimasi

Vasario 15-oji – Ukmergės lopšelių-darželių grupių skirstymo laikas. Tada paaiškės, kurias ugdymo įstaigas galės lankyti vaikai. Rajono savivaldybėje pasidomėjome, kaip vyksta prašymų registracija. Ar vietų pakaks visiems?

Kaip informavo Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Bakučionienė, mūsų savivaldybėje ikimokyklinį ugdymą įgyvendina 15 ugdymo įstaigų. Iš jų –  6 miesto lopšeliai-darželiai, Pašilės progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Šilelis“, „Ryto“ specialioji mokykla.

Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ šiuo metu vyksta remonto darbai dekanato naudotose patalpose.  Čia įsikurs trys naujos grupės, o jas galės lankyti ne mažiau kaip 40 vaikų. 

Kaimuose ikimokyklinis ugdymas teikiamas bendrojo ugdymo mokyklų skyriuose, grupėse.

Vietų skaičius ikimokyklinio ugdymo įstaigose kinta. Taip yra, nes higienos normų reikalavimuose nurodomas didžiausias leistinas vaikų skaičius pagal amžių. Nuo vienų iki dvejų metų amžiaus – 10; nuo dvejų iki trejų metų – 15, vyresnių ir priešmokyklinių grupių – 20 vaikų. Naujai komplektuojamos vienų–dvejų metų amžiaus vaikų grupės, o kitos tik papildomos.

Prašymų pagausėjo

R.Bakučionienė atkreipė dėmesį, kad, nors prašymus buvo galima teikti nuo lapkričio, pastarosiomis dienomis pildančiųjų juos pagausėjo. Kiek jų bus gauta iš viso, sunku pasakyti, nes kasdien gaunama vis naujų.

Kaimų teritorijose į bendrojo ugdymo mokyklų ikimokyklinio ugdymo grupes pateikta labai nedaug prašymų. „Tėvai neskuba, kadangi yra užtikrinti, jog vietas savo vaikams gaus. Visai kas kita – miesto lopšeliuose-darželiuose. Vos gimus vaikui, tėvai skuba užregistruoti parašymą į vieną ar kelias ugdymo įstaigas“, – sako R. Bakučionienė.

Specialistė paaiškino, kad tėvai, registruodami prašymą, turi galimybę rinktis kelis darželius. Kiekvienas prašymas eilėje dalyvauja kelis kartus – tiek, kiek pasirinktame darželyje ar keliuose yra to amžiaus grupių, kol visi vaikai suskirstomi į grupes.

Vasario 2 dienos duomenimis, priimti į Pašilės progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių ,,Šilelis“ gauta 16 prašymų, lopšelius-darželius: ,,Žiogelis“ – 54, ,,Saulutė“ – 39, ,,Eglutė“ – 73, ,,Buratinas“ – 53, ,,Vaikystė“ – 29, ,,Nykštukas“ – 67.

Ugdymo įstaigas pradėsiantys lankyti vaikai yra įvairaus amžiaus. Daugiausia prašymų pateikė 2018 ir 2019 metais gimusių vaikų tėvai.

„Gana dažni atvejai, kai, vos gimus vaikui, užregistravę prašymus pačių mažiausiųjų, sulaukusių vienų metų amžiaus, vaikų tėvai, gavę vietas darželyje, persigalvoja ir nori prašymą perkelti į kitus metus“, – atkreipia dėmesį specialistė. Tai sudaro tam tikrų keblumų, planuojant vietų skaičių.

Tik elektroniniu būdu

Pasak R. Bakučionienės, šiemet į lopšelių-darželių grupes priimami tik elektroniniai prašymai. Tačiau pastebėta problema.

Seniau tėvai, savivaldybės svetainėje paspaudę piktogramą „Priėmimas į darželius“, būdavo nukreipiami į sistemą prisijungti per elektroninius valdžios vartus ir pakako elektroninės bankininkystės.

Tačiau atnaujinus savivaldybės svetainę, pagrindiniame puslapyje, informacijoje „Aktualiausia gyventojams“ pasirinkus piktogramą „Priėmimas į darželius“, tėvai nukreipiami registruotis puslapyje registruok.lt.

Problema kyla SMART ID naudotojams. Dažniausiai jų paskyros sukonfigūruotos taip, kad jomis gali naudotis tik jungdamiesi per elektroninę bankininkystę, o kitiems prisijungimams netinka.

Anot R. Bakučionienės, šiemet sulaukta labai daug skambučių, susijusių su šia problema, nes tėvai, negalėdami prisijungti, galvoja, kad tai savivaldybės svetainės sistemos klaida. Tačiau prisijungimo galimybes riboja SMART ID nustatymai, kuriuos pakeitus, galima jungtis ne tik per elektroninę bankininkystę, bet ir per kitas sistemas.

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Paškevičius atsiuntė nuorodą, kaip susitvarkyti SMART ID paskyrą. Ja Švietimo ir sporto skyriaus specialistė dalijasi su tėvais.

Popieriniai prašymai šiemet rinkti tik prieš sudarant priešmokyklinio ugdymo grupes „Šilo“ progimnazijoje ir Užupio pagrindinėje mokykloje, nes buvo reikalingas patikslinimas, kad į jas patektų pirmiausia tie vaikai, kuriems teikiamas prioritetas pagal gyvenamąsias vietas ir kurių broliai ar seserys lanko tą pačią ugdymo įstaigą.

Užtikrins ugdymą

Šiemet teisės aktai įpareigoja užtikrinti privalomą ikimokyklinį ugdymą socialinės rizikos šeimų vaikams.

Sprendimą dėl privalomo ikimokyklinio ugdymo skyrimo, priims Vaiko gerovės komisija.

Kaip informavo R. Bakučionienė, atskiros grupės nebus steigiamos, vaikai bus ugdomi įstaigose pagal gyvenamąją vietą. Tačiau manoma, kad bendras vaikų, pradėsiančių lankyti priešmokyklines grupes, skaičius bus didesnis, todėl bus reikalingos ir papildomos grupės.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *