Vepriuose stovyklauja 60 vaikų iš Ukrainos

Vepriuose stovyklauja 60 vaikų iš Ukrainos / Chrisijos Kvietkauskienės nuotr. Stovyklos atidaryme.

Į Veprių seniūnijoje esančią vasaros poilsio stovyklą rugsėjo 5 dieną iš Ukrainos atkeliavo 60 vaikų, kurių tėvai kovoja už Ukrainos laisvę. Vaikai atvyko iš mūsų miesto partnerio Podolės Kameneco.

Nuo 7-erių iki 18-os metų amžiaus ukrainiečiai Vepriuose poilsiaus dešimt dienų.

Tautiniais motyvais siuvinėtais marškiniais „vyšivankomis“ pasipuošę vaikai ir juos atlydėję šeši mokytojai stovyklos atidarymo dieną pasitiko jų pasveikinti atvykusius mūsų rajono vadovus.

Vaikų pasveikinti atvyko rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas ir skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Krikštaponienė.

R.Janickas pasidžiaugė ilgamete Ukmergės ir Podolės Kameneco savivaldybių draugyste ir palinkėjo kuo turiningiau praleisti laiką stovykloje. Buvo pakelta stovyklos vėliava, stovyklos dalyviai pasiskirstė į būrius, vyko kiekvieno iš jų prisistatymas bei simbolinės krikštynos.

Stovyklautojų laukia įvairūs aktyvūs, sportiniai žaidimai, edukacijos ir pramogos. Vaikai keliaus po Veprių apylinkes dviračiais ir pėsčiomis, atvyks pasisvečiuoti į Ukmergę, važiuos į pažintines ekskursijas po Vilnių bei Trakus.

Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Ramutė Liubomirskienė  pasakojo, kad po kovido epidemijos ši stovykla – pirmoji tarptautinė, priėmusi tokį didelį būrį vaikų iš Ukrainos. „Tai – labai talentingi, gabūs vaikai, norintys šokti, dainuoti. Jie iš karto visus sužavėjo savo tautiniais drabužiais“, – pasakojo įstaigos vadovė.

Stovykloje vaikai yra suskirstyti į būrius pagal amžių. Būrių vadai stengiasi pasiūlyti kuo įdomesnių edukacijų, kad grįžtų namo su dideliu įspūdžių bagažu.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu vasaros pabaigoje buvo nutarta 30 tūkst. Eur iš administracijos direktoriaus rezervo skirti ukrainiečių priėmimo ir apgyvendinimo išlaidoms.

Iš jų 15 tūkst. Eur panaudota Veprių mokykloje-daugiafunkciame centre organizuojamai 10-ies dienų stovyklai. Lėšos skirtos maitinimui, apgyvendinimui, edukacijoms, pedagogų darbo užmokesčiui.

Prie stovyklos prisidėjo ir  UAB „Likmerė”, kuri skyrė lėšų tiek vaikų pervežimui, tiek veikloms organizuoti.

Savivaldybės taryba, prasidėjus karui Ukrainoje, buvo numačiusi 30 tūkst. Eur karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo išlaidoms. Šios lėšos jau išnaudotos.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *