Verslininkams patarė optimistiškas prognozes susimažinti

Verslininkams patarė optimistiškas prognozes susimažinti / Gedimino Nemunaičio nuotr. Į renginį susirinko rajono verslininkai.

Rajono savivaldybė pakvietė verslininkus į Ukmergės verslo ir vietos savivaldos konferenciją „Drauge galime daug“. Jos metu  pristatyta įdomių pranešimų.

Sulaukta ir perspėjimų dėl beprasidedančio ekonominio sunkmečio, kuris esą ateis neišvengiamai.

Susirinkusiuosius į konferenciją pasveikino rajono savivaldybės meras Darius Varnas, administracijos direktorė Inga Pračkailė, Seimo nariai Juozas Varžgalys ir Algirdas Stončaitis.

Pasak rajono mero, kviečiant pranešėjus, o ir klausytojus, būta iššūkių – kai kuriuos išguldė „kovidas“. Nepaisant to, renginys buvo informatyvus ir naudingas.

Viena iš šiuo metu „ant bangos“ esanti tema ne tik versle, bet ir daugelyje gyvenimo sričių – dirbtinis intelektas. Pranešimą pristatė šių technologijų verslų įkūrėjas ir vadovas Domas Janickas. Jis kalbėjo apie dirbtinio intelekto taikymą versle: iššūkius, baimes ir galimybes. Akcentavo, kad dirbtinis intelektas tobulinamas jau ne vieną dešimtmetį, tačiau šiais metais įvyko didžiausias proveržis, nes didžiosios interneto kompanijos jį atvedė iki masinio vartojimo. Be to, dirbtinis intelektas sklandžiai „prakalbo“ ir lietuvių kalba. „Mūsų laukianti perspektyva – kuo daugiau darbų atlikti dirbtinio intelekto pagalba“, – sakė svečias, patardamas, kaip konkrečiai tai galima pritaikyti, ir ragindamas nebijoti naujovių.

Apie ekonominės krizės neišvengiamumą susirinkusius Ukmergės verslininkus įspėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, Vilniaus universiteto Finansų programų partnerystės docentas Taurimas Valys. Jis priminė 2008 metais pasaulį sudrebinusią ekonominę krizę, sakė, kad panašios krizės cikliškai kartojasi kas 18 metų, taigi nuosmukio ciklas jau artėja, o galbūt ir prasidėjo. Eksperto įsitikinimu, kitų metų pradžia pasaulio ir Lietuvos ekonomikai atneš didelių iššūkių. Ragino tam ruoštis. „Mes to neišvengsime“, – tikino svečias. Atkreipė dėmesį, kad šiuo metu daugiausia nerimo kelia išaugusios bazinės palūkanų normos, pagal kurių dydį jau artėjame prie buvusių 2008-aisiais.

Svečias atskleidė kai kuriuos ekonominio cikliškumo aspektus, dalinosi įžvalgomis, kokią įtaką pasaulio ekonomikai padarė pandemija. Jis ramino, kad artėjantis nuosmukis nebus didesnis nei 2008-ųjų – tikėtina bus lengvesnis,  vis dėlto verslininkams patarė optimistiškas prognozes susimažinti, nes esame globalaus pasaulio dalis ir mūsų niekas neišgelbės.

Kalbėdamas apie cikliškumą ragino įžvelgti ir teigiamų aspektų –  cikliški nuosmukiai ne tik ateina, bet ir praeina…

Ukmergėje yra per 80 eksportuojančių įmonių. Joms bei kitoms apie eksportą dar tik svarstančioms įmonėms aktualia tema kalbėjo Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė.

Eglė Stonkutė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento ekonomistė, skaitė pranešimą apie Lietuvos pramonės energetinį konkurencingumą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *