Verslo liudijimai nebrangs

Verslo liudijimai nebrangs /

Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją, savivaldybės administracija pasiūlė kitąmet įsigyjant verslo liudijimus taikyti šiemet nustatytus fiksuotus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas.

Ukmergės rajone veiklą, įsigijus verslo liudijimus, pernai vykdė 938 asmenys, iš jų 561 pasinaudojo lengvatomis.

Į biudžetą pernai gauta 43 tūkst. Eur pajamų, lengvatų suma sudarė 10,5 tūkst. Eur. Daugiausiai verslo liudijimų turėtojų užsiėmė prekyba (198), statybos darbais (174), kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir soliariumų veikla (115), gyvenamosios paskirties patalpų nuoma (91), kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo ugdymo veikla (86).

Pernai daugiausia pajamų gauta už šiuos verslo liudijimus: prekyba – 9,7 tūkst. Eur; kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir soliariumų veikla – 7,9 tūkst. Eur; gyvenamosios paskirties patalpų nuoma – 6,0 tūkst. Eur; specialieji statybos darbai – 5,9 tūkst. Eur; statybos baigimo apdailos ir valymo darbai – 3,3 tūkst. Eur; variklinių transporto priemonių remontas – 1,8 tūkst. Eur.

Lengvatomis dažniausiai naudojosi bedarbiai, įregistruoti darbo biržoje (186), ir asmenys, kurie gauna su darbo santykiais susijusių pajamų (142).

Pernai iš veiklų, kuriomis buvo galima verstis turint verslo liudijimus, išbraukta: automobilių remontas, elektros sistemų įrengimas pastatuose, statybos baigimo apdailos darbai bei vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimo darbai.

Šiemet iki liepos už verslo liudijimus į rajono savivaldybės biudžetą gauta 31,7 tūkst. Eur, o lengvatų suteikta už 10,1 tūkst. Eur.

Lengvatomis taip pat dažniausiai naudojosi bedarbiai, įregistruoti darbo biržoje, ir asmenys, kurie gauna su darbo santykiais susijusių pajamų.

Savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad mokestis nebrangtų, o lengvatos išliktų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *