Vieną rinkimų apylinkę siūloma naikinti, o kitos pakeisti vietą

Vieną rinkimų apylinkę siūloma naikinti

Per ateinančius rinkimus Ukmergės rajono savivaldybėje vienos rinkimų apylinkės gali nelikti, o vienos gali būti pakeistas adresas.

Ukmergės rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad trečiadienį buvo pasirašytas savivaldybės administracijos teikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) keisti Kęstučio rinkimų apylinkės (Nr. 6) balsavimo patalpų adresą iš Kęstučio a. 9 į Vasario 16-osios g. 11.

VRK priėmus sprendimą, balsavimo patalpos būtų perkeltos iš Ukmergės kraštotyros muziejaus į Tolerancijos centrą. Tokį pageidavimą yra išsakęs muziejus, nes kitąmet jame numatyta daug jubiliejinių renginių.

Taip pat VRK pateiktas siūlymas panaikinti Balelių rinkimų apylinkę (Nr. 19). Jos rinkėjai būtų priskiriami Taujėnų (Nr. 18) rinkimų apylinkei. Šis siūlymas teikiamas dėl mažo rinkėjų skaičiaus – Balelių rinkimų apylinkėje jų liko tik  250. Tai – mažiausia mūsų rajone esanti apylinkė, o VRK prašė apsvarstyti apylinkių, kuriose yra iki 300 rinkėjų, stambinimo galimybę.

Primenama, kad prieš 2019 m. rinkimus buvo panaikintos net 9 mažosios rinkimų apylinkės – Petronių, Tulpiakiemio, Lėno, Nuotekų, Kulniškių, Liaušių, Sližių, Laumėnų, Tolučių. Jų patalpos neatitiko reikalavimų. Balelių rinkimų apylinkė tuo metu buvo nepanaikinta tik todėl, kad vienintelė iš tuo metu naikinamų mažųjų kaimiškųjų apylinkių turėjo pandusą.

Dabar apylinkę siūloma naikinti dėl mažo rinkėjų skaičiaus bei siekiant suvienodinti balsavimo sąlygas seniūnijų gyventojams – kitur veikia po vieną rinkimų apylinkę seniūnijų centruose.

Ateinančiais metais šalyje vyks net treji: Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimai. Jie numatyti gegužės, birželio ir spalio mėnesiais.

Mūsų  savivaldybės teritorijoje šiuo metu sudarytos 26 rinkimų apylinkės, o liktų 25.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *