Viename ežere maudytis negalima

Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergės vandens telkinių kokybė bus tiriama visą vasarą.

Atlikus vandens mėginių patikrinimą paaiškėjo, kad  Žemaitkiemio ežere maudytis negalima – jis užterštas fekaliniais teršalais. Patikrinimas bus skubiai atliekamas pakartotinai. 

Ar saugu maudytis mūsų pamėgtuose vandens telkiniuose vasarą bus aiškinamasi kartą per mėnesį. Laboratorinius tyrimus iš vandens telkinių kaip ir kasmet paims ir atliks Vilniuje esančios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos darbuotojai.

Visuomenę apie šiuos rezultatus tradiciškai informuos Visuomenės sveikatos biuras.

Šį antradienį jis paskelbė, kad  birželio 5 d. buvo paimti vandens mėginiai iš šių rekreacijai skirtų zonų vandens telkinių: Kadrėnų tvenkinio, Šventosios upės (mieste, ties Vepriais ir ties Šventupe), Veprių, Kurėnų, Siesikų, Žirnajų, Taujėnų, Lėno ežeruose. Taip pat Dirvonų (Pagojės) ežere, Virkščių tvenkinyje, Alaušo, Obelių, Ilgajo, Šešuolių ežeruose, Mateikiškių tvenkinyje, Makių ir  Žemaitkiemio ežeruose.

Šie Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tyrimai parodė, kad Žemaitkiemio ežero rekreacijai skirtų zonų vandens telkinių kokybės rodikliai neatitinka Lietuvos higienos normos reglamentuotų reikalavimų ir čia maudytis negalima.

Tyrimais nustatyta, kad žarninių enterokokų kiekis normą viršija net 8 kartus. Aptikti  dideli žarninių enterokokų kiekiai reiškia, kad tai – fekalinis užterštumas. Kaip ir kodėl jis atsirado, nežinia.

Per tris paras tyrimas bus pakartotas ir artimiausiu metu bus paskelbti jo rezultatai.   

Visuose kituose minėtuose vandens telkiniuose maudytis yra saugu. Vandens tyrimai juose bus tiriami kartą per mėnesį visą vasarą. Lėšų tam skiriama iš rajono biudžeto.

Priminsime, kad praeitais metais vasaros pradžioje atlikus pirmą tokį tyrimą buvo nustatyta, kad maudytis negalima Šventojoje ties Vepriais. Atlikus pakartotiną tyrimą, rezultatai visas normas jau atitiko ir draudimas maudytis buvo atšauktas.

Visuomenės sveikatos biuras įspėja gyventojus: maudykitės tik gerai žinomuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Taip sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *