„Vilkamirgės“ galerijoje – fotomenininkų kūrybos paroda

Pirmoji „Vilkamirgės“ galerijos paroda naujose patalpose, pavadintose (nebe)knygynu, pristato du menininkus.

Vadim Šamkov dirba Nacionaliniame dailės muziejuje parodų dizaineriu. Per jo rankas ir akis praeina daug ir įvairaus meno – klasikinio, šiuolaikinio, tapybos, fotografijos, skulptūrų. Tame kaleidoskope menininkas pagauna situaciją ir akimirksniu joje įkomponuoja save.

Parodoje pristatomose fotografijose – aplinkos situacija, fotografavimo įgūdžiai, humoro jausmas, socialumas. O taip pat – fiziniai paties fotografo bruožai: pailgas, siauras, su giliomis tarsi ikonos šventojo akimis, įrėmintas vešlia barzda ir labai rimtas veidas…

Violeta Bubelytė – fotomenininkų sąjungos narė. Jai yra suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos fotografės menininkės garbės vardas. Teatrališkas mizanscenas, kurioms naudoja savo antikiškai nuogą kūną, Violeta kuria jau daugiau kaip trisdešimt metų. Tai – nuosekli ir į priekį besivystanti kūrybinė veikla, už kurią šiemet fotografė buvo apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija.

Violetos parodos buvo pristatytos Ispanijoje, Ukrainoje, Skandinavijoje. Fotografijose svarbios Violetos akys. Jaunystės kūriniuose jos rimtos, tamsios ir gilios, kaip rimta ir pati fotografijų dramaturgija: nuogas kūnas veidrodžio atspindy arba veidrodžio pradangintas. Tačiau su laiku Violetos akyse įsižiebė aštri juoko kibirkštis.

Violetos kūrinių yra Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinės bibliotekos Paryžiuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

„Vilkamirgės“ galerijoje pristatomoje parodoje jungiasi priešpriešos: vyras–moteris, jaunesnis–vyresnė, pradedantis–patyrusi. Tuo ji siejasi su In ir Jang.

 Parodos kuratorė Oksana Judakova sako: „Norėtųsi pasodinti Violetą ir Vadimą ant vaikiškų sūpynių, tokių, kur lenta permesta per kaladę. Du žmonės nuolatiniame supimesi – vienas pakyla į orą, kitas atsiremia į žemę. Abu žaidžia, vaidina. Juokiasi!“

Naujas galerijos adresas Ukmergėje – Kęstučio a. 8.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *