Vilkų medžioklė: krito jau trys

Vilkų medžioklė: krito jau trys / Asmeninio albumo nuotr. Tėvo ir sūnaus – Arūno ir Dano Kaselių medžioklės laimikiai.

Prasidėjus vilkų medžioklės sezonui Ukmergės rajone jau sumedžioti trys vilkai. Vienas – prie Medinų kaimo, Vozgėliškių miško (Želvos girininkija), du – prie Mikėnų kaimo, Varžų miško (Deltuvos girininkija).

Lapkričio 24-osios, sekmadienio, pavakarę Žemaitkiemio medžiotojų klubo medžiotojas Povilas Ušinskas išėjo į palaukiminę medžioklę. Įsitaisė netoli Medinų kaimo, prie Vozgėliškių miško esančiame bokštelyje. Kaip pats Povilas pasakoja, tikėjosi išeinančių danielių. Danieliai neišėjo. „Tikriausiai todėl ir neišėjo, kad netoliese būta vilko“, – dabar svarsto vyras.

Dar buvo šviesu, kai pasirodė vilkas. Nė nežvilgtelėjęs į bokštelį, lėtai jis bėgo lauku. Povilas gerai jį matė, tad buvo tikras, kad tai – ne šuo ir ne mišrūnas, bet tikrų tikriausias vilkas. Povilas sako, paguldė jį iš karto. Pirmą vilką savo gyvenime. Nors medžioja jau dešimt metų.

Tai buvo patinas. Svėrė jis 49 kilogramus.

P.Ušinsko sumedžiotas vilkas – trečias mūsų rajone. Du vilkus kiek anksčiau – lapkričio 2-ąją dieną – sumedžiojo Laičių būrelio medžiotojai – tėvas ir sūnus Arūnas ir Danas Kaseliai.

Netoli Varžų miško žvėrių jie laukė taip pat bokšteliuose. Kaip Arūnas pasakoja, pirmiau iš jo išbėgo būrys stirnų, bet šios iškart pakriko. Neilgai trukus pasirodė ir vilkas. Pirmas šovė Danas. Jo šūvis buvo taiklus.

O po maždaug pusantros valandos išbėgo dar vienas. Šis – į Arūno taikiklį.

Dano nušautas vilkas – patinas. Arūno – patelė.

Arūno nušautas vilkas – antras jo gyvenime. Prieš ketverius metus vilką jis sumedžiojo tame pačiame Varžų miške varyminės medžioklės metu.

„Jeigu tik prasidėjus medžioklei nušauta tiek vilkų, vadinasi, mūsų rajone jų yra tikrai daug“, – sprendžia Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vaidas Bakanauskas.

Pernykštės medžioklės metu Ukmergės rajone buvo nušautas tik vienas vilkas. Jį nušovė medžiotojų klubo „Garbinas“ medžiotojas Valdas Padolskis.

Užpernai sumedžioti trys vilkai.

Šįmet vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 dieną ir tęsis tol, kol bus sumedžiotas leistinas jų skaičius.

Vilkai Lietuvoje medžiojami pagal kasmet nustatomą jų medžioklės limitą. Šįmet leista sumedžioti 120 vilkų – dešimčia daugiau nei pernai.

Šiųmetė vilkų medžioklės kvota – nerajonuota. Vadinasi, kur geriau seksis, ten bus sumedžiota daugiau vilkų.

Lietuva, kaip ir visos Europos šalys yra pasirašiusi Berno konvenciją, kuria vilkus, kaip nykstančią rūšį įsipareigojo ne šaudyti, o saugoti. Tačiau 2000 metais stodama į Europos Sąjungą ji išsiderėjo išimtinę teisę medžioti vilkus, nes jų daroma žala rodė, jog vilkų populiacija smarkiai didėja. Tačiau nuo to karto Lietuvoje nesutariama nei dėl vilkų medžioklės kvotų, nei dėl vilkų populiacijos skaičiaus.

2015 metais vilkai skaičiuoti pagal jų pėdsakus sniege. Suskaičiuota, jog Lietuvoje gyvena ne mažiau nei 292 vilkai. Ukmergės rajone – ne mažiau nei 23.

2016 ir 2017 metais vilkų apskaita dėl oro sąlygų neįvyko.

2018 metais pakeista vilkų skaičiavimo metodika. Pagal ją suskaičiuota, kad Lietuvoje gyvena ne mažiau nei 37 vilkų šeimos.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *