Visas dėmesys – dviračiams

Visas dėmesys – dviračiams / Išlydėję regatos dalyvius

Vos pasibaigus jau tradicine tapusiai Pabaisko regatai, vykusiai šeštadienį ant Žirnajų, jos organizatoriai „Skautų slėnis“ kimba į kitus projektus. Sekmadienį prasidėjo tarptautiniai jaunimo mainai „VeloCity“, finansuojami Erasmus+ programos.

Juose dalyvaujantys dviračių mėgėjai iš Ukrainos, Ispanijos ir Rumunijos mūsų krašte praleis 6 dienas, susitiks su vietos bendruomenėmis Vepriuose, Siesikuose ir Ukmergėje. Visi norintieji kviečiami dalyvauti organizuojamuose viešuose renginiuose.

„Skautų slėnio“ projektų vadovė Živilė Dragūnė pasakojo, jog pagrindinės šių jaunimo mainų temos – kaip populiarinti dviračius, paversti juos pagrindine transporto priemone. Mainų dalyviai diskutuos, kodėl vienose šalyse dviračiai yra populiaresni nei kitose, aptars dviračių naudą sveikatai, socialumui, gamtai.

„Ir bendruomenes kviesime kalbėtis šiomis temomis, praktiškai išbandyti dviračių smagumą. Rugpjūčio 23 dieną 14 valandą rengiamas susitikimas Vepriuose, 19 valandą – Siesikuose“, – sakė Ž. Dragūnė.

„Trečiadienį, rugpjūčio 24 dieną, 14 valandą, kviečiame į „Scavengers Hunt“ žaidimą – panašiai kaip lobių medžioklė – nuo Taujėnų dvaro iki Ukmergės. Reikia komandos iš 8 žmonių. Registruotis skautu.slenis@gmail.com“, – pasakojo ji.

Penktadienį, rugpjūčio 26 dieną, 11.30 val. Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre rengiama konferencija „Ukmergė – dviračių miestas?“ Jos metu bus pristatytas projektas. Dalyviai iš užsienio dalinsis gerąja patirtimi. Bus kalbama apie dviratininkų galimybes Ukmergėje, laukiama ir ukmergiškių pasiūlymų.

„Po konferencijos – manau, kad pirmą kartą Ukmergėje – kritinė masė (angl. Critical Mass). Tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. KM neturi vadovų ir tikslų, tik susitikti kartą per mėnesį ir džiaugtis važiavimo saugumu.

Kritikai (daugiausia automobilininkai) sako, jog tai yra eismo trikdymas, neleidžiantis eismui normaliai funkcionuoti, – šypsosi Živilė. – O mes labai kviečiame ukmergiškius prisijungti ir kartu saugiai pasivažinėti miesto gatvėmis! Renkamės paskutinį mėnesio penktadienį 14 valandą prie Ukmergės kultūros centro.“

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *