VRM ragina ŠMM ir savivaldybes užtikrinti mokinių saugumą

VRM ragina ŠMM ir savivaldybes užtikrinti mokinių saugumą / VRM ragina ŠMM ir savivaldybes užtikrinti mokinių saugumą.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją bei šalies savivaldybių vadovus, prašydamas užtikrinti, kad bendrojo ugdymo mokyklose, taip pat ir profesinio mokymo įstaigose būtų skiriamas deramas dėmesys civilinės ir priešgaisrinės saugos pratybų organizavimui.

Pagal galiojančius teisės aktus Lietuvoje veikiančių įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai privalo organizuoti tarnautojų ir darbuotojų instruktavimą, mokymą ir atestavimą priešgaisrinės saugos klausimais, rengti ir tvirtinti priešgaisrinės saugos instrukcijas, taip pat parengti tarnautojų ir darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planus ir jiems išugdyti įgūdžius rengiant pratybas. Įstaigos, teikiančios formaliojo švietimo paslaugas, kai jose vienu metu gali būti 100 ar daugiau žmonių, privalo rengti ekstremaliųjų situacijų valdymo planus, jose kasmet turi būti organizuojamos civilinės saugos pratybos.

„Teorija sako viena, o praktika rodo, jog vis dar pernelyg dažnai laikomasi formalaus požiūrio, kuris neleidžia ugdyti gebėjimų tinkamai reaguoti į pavojų. Manome, jog pratybos turėtų būti organizuojamos kuo dažniau. Tai padėtų išlavinti mokinių įgūdžius koordinuotai ir greitai palikti pavojų keliančias patalpas, o darbuotojai išmoktų tinkamai valdyti besievakuojančių srautus“, – pabrėžia S. Skvernelis.

Primenama, jog tam tikrų kategorijų mokyklų darbuotojams yra sudaryta galimybė mokytis civilinės saugos ir kelti kvalifikaciją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) pavaldžioje įstaigoje – Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Kiekvienų metų pabaigoje PAGD kviečia institucijas registruotis į kursus.

Švietimo ir mokslo ministerijos prašoma kartu su vietos savivaldos institucijomis 2016 m. užtikrinti mokyklų jungtinių planinių bei neplaninių pratybų, imituojančių mokinių evakavimą gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, rengimą ir vykdymą. Prireikus metodinės ar organizacinės pagalbos ją suteiks PAGD specialistai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *